Polonia Warszawa pokonała mistrza Niemiec

W meczu sparingowym rozegranym w Austrii, Polonia Warszawa pokonała 2:1 (0:0) Borussię Dortmund.

Stadion Borussi Dortmund / Fot. Urby2004, C.C. 3.0W swoim przedostatnim sparingu podczas zgrupowania w Austrii, Polonia Warszawa pokonała Borussię Dortmund 2:1 (0:0).

W pierwszej połowie kibice na stadionie w Altach nie obejrzeli żadnych bramek. Obie ekipy miały dogodne sytuacje do zdobycia gola, jednak żaden z zawodników nie był w stanie skutecznie wykończyć żadnej z akcji.

Druga część meczu doskonale rozpoczęła się dla Borussi. Zaledwie po pięciu minutach gry Mohamed Zidan wpisał się na listę strzelców. Napastnik zespołu z Niemiec doskonale przymierzył z obrębu pola karnego i bramkarz Warszawiaków był bez szans. Po straconym golu Poloniści rzucili się do ataku. W 61. minucie spotkania Marcin Baszczyński mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce i doprowadził do remisu. 10 minut później było już 2:1. Debiutujący w zespole Polonii Cani z bliskiej odległości pokonał Fochera. Przez ostatnie dwadzieścia minut Borussia próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak defensywa polskiej ekipy spisywała się znakomicie, przez co wynik nie uległ już zmianie.

W niemieckim zespole zagrało dwóch reprezentantów Polski. Łukasz Piszczek oraz wychowanek m.in. Delty Warszawa Robert Lewandowski. Trzeci z Polaków występujących w Borussi - Jakub Błaszczykowski - znalazł się poza kadrą meczową.

Polonia Warszawa - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)
Bramki: Baszczyński (61), Cani (72) - Zidan (50)

Polonia Warszawa: Przyrowski - Baszczyński (62. Mynář), Jodłowiec, Kokoszka (62. Todorovski), Sadlok (46. Brzyski) - Bonin (46. Wszołek), Piątek (62. Tosik), Trałka, Bruno (46. Sultes) - Jež (72. Przybecki) - Sikorski (68. Çani).

Borussia Dortmund: Langerak (46. Focher) - Hornschuh (46. Piszczek), Subotić (46. Hübner), Hummels (46. Santana), Kringe (46. Löwe) - Le Tallec, Gündoğan, Kehl (46. Leitner), Zidan, Perišić (46. Großkreutz) - Lewandowski (46. Kagawa).

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!