Polonia Warszawa - Polonia Bytom 1:0 (0:0)

W meczu 15. kolejki piłkarskiej na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie stołeczna Polonia zmierzyła się ze swoją imienniczką z Bytomia i zainkasowała komplet punktów dzięki bramce Łukasza Trałki.

Najbardziej udanym spotkaniem Polonii na Konwiktorskiej było tej jesieni dramatyczne spotkanie ze Śląskiem Wrocław / Fot. Marcin Obara/Polska Gazeta WrocławskaSytuacja obu drużyn jest tej jesieni diametralnie różna. Warszawiacy zajmowali przed tą kolejką przedostatnie miejsce, podczas gdy bytomska Polonia przez całą rundę gra nadspodziewanie dobrze i dopiero niedawno wypadła z pierwszej trójki.

1` - Początek meczu. Na tzw. trybunie kamiennej skupiającej najwierniejszych kibiców Polonii las flag w barwach warszawskiej drużyny.

5` - Gra toczy się głównie w środku boiska. Obaj trenerzy obserwują mecz na stojąco, cały czas instruując graczy.

6` - Pierwsza akcja podbramkowa warszawian.

10`- Obie drużyny przede wszystkim zwracają uwagę na defensywę.

14` - Pierwszy rzut rożny dla Czarnych Koszul. Dośrodkowanie Mierzejewskiego pewnie łapie Skaba.

16` - Po wrzucie piłki z rzutu wolnego przez Mierzejewskiego do piłki usiłował dojść Trałka, ale bytomscy obrońcy skutecznie mu to uniemożliwili.

17` - Z pierwszej piłki uderza Gołębiewski, ale myli się o kilka metrów. Od kilku minut inicjatywę mają gospodarze.

19` - Sarvas nieźle dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale nikt z zawodników Czarnych Koszul nie przejął piłki.

22` - Trener bytomian Jurij Szatałow usiadł na ławkę, szkoleniowiec warszawian Jose Maria Bakero cały czas przy linii dyryguje swoimi piłkarzami.

25` - Kibice Czarnych Koszul wywiesili transparent o treści "Bakero, creemos en ti! Bienvenido!", czyli "Bakero, wierzymy w Ciebie! Witamy!"

27` - Gospodarze przycisnęli. Bytomianie mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

30` - Po pół godzinie gry mogłoby się wydawać, że to warszawianie są na 8. miejscu w tabeli, a bytomianie na 15., a nie na odwrót. Goście zaskakują in minus, może dlatego, że zawodnicy Czarnych Koszul wyglądają na wyjątkowo zdeterminowanych - krótko kryją przeciwników, odbierają często piłkę, walczą.

35` - Dobre podanie od Mynarza do Sarvasa - ten zrobił kółeczko, minął Klepczyńskiego, ale uderzył nad poprzeczką bramki Skaby.

38` - Mierzejewski z Zasadą odebrali piłkę Barczikovi, dośrodkowanie dotarło do Nikolicia, ale ten upadł usiłując wymusić rzut karny.

40` - Dopiero pierwszy strzał gości. Uderzenie Grzyba pewnie łapie jednak Przyrowski.

41` - Zapowiadała się niezła kontra gospodarzy, ale Sarvas zbyt mocno podał na lewe skrzydło do Mierzejewskiego.

42` - Tym razem Mierzejewski podawał, ale Nikolić przysnął i dał się wyprzedzić Hriczce.

44` - Dobre dośrodkowanie Barczika przecina Trałka i piłka ląduje w rękach Przyrowskiego.

45` - Sędzia Hubert Siejewicz nie przedłuża pierwszej połowy ani o minutę.

46` - Zmiana w Polonii Warszawa: Gołębiewskiego zastępuje Jaroń.

47` - Rajd Mynarza prawą stroną, ale dośrodkowanie niecelne.

50` - Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej zaczęli gospodarze.

52` - Do bezpańskiej piłki dopadł Sarvas, wpadł w pole karne, ale strzelił zbyt słabo, by zaskoczyć Skabę.

56` - Znów zrobiło się nudno na Konwiktorskiej. Żadna z drużyn nie skonstruowała w ciągu ostatnich minut ciekawej akcji.

57` - Zmiana w Polonii Warszawa: za Nikolicia wchodzi Ivanovski.

60` - Zmiana w Polonii Bytom: Bażika zastępuje Zieliński.

64` - Gospodarze rażą nieporadnością w polu karnym bytomian.

65` - 1:0 Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mierzejewskiego głową piłkę do bramki Skaby pakuje Trałka.

66` - Zmiana w Polonii Bytom: Nowak w miejsce Barczika.

68` - Po strzale Mierzejewskiego Skaba z trudem wybija piłkę na rzut rożny. Po kornerze bliski zdobycia bramki był Ivanovski, ale jego strzał zablokowali obrońcy, a dobitka Trałki też zablokowana.

70` - Zmiana w Polonii Bytom: za Barczika wchodzi Tomasik.

74` - Zmiana w Polonii Warszawa: Mynarza zastępuje Feciuch.

76` - Bytomskim obrońcom urywa sie Jaroń i strzela z 20 metrów na bramkę Skaby, który na raty łapie piłkę.

77` - Żółta kartka dla Mierzejewskiego za faul na Tomasiku.

81` - I na koniec meczu zrobiło się ciekawie: goście przypomnieli sobie, że jeszcze do niedawna mówiono o nich jako o rewelacji jesieni, a podopieczni Bakero też nie ograniczają się wyłącznie do obrony.

82` - Po dośrodkowaniu Ivanovskiego w świetnej sytuacji znalazł się Trałka, ale sędzia odgwizdał spalonego.

83` - Sawala miał świetną okazję na wyrównanie, kiedy znalazł się tuż przed Przyrowskim.

88` - Gospodarze nie atakują już tak śmiało, skupiając się na obronie wyniku.

90` - Sędzia dolicza trzy minuty.

90`+2 - Dwie okazje Jaronia, ale wynik pozostaje bez zmian.

90`+3 - Koniec meczu: Polonia Warszawa pokonuje swoją imienniczkę z Bytomia 1:0.