Polonia Warszawa przegrała z Lechem Poznań 1:2. Relacja

W drugiej kolejce T-Mobile Ekstraklasy, Polonia Warszawa przegrała z Lechem Poznań 1:2. Przeczytaj relację!

Przywitanie obu drużyn. / Fot. Maciej EliaszNa dzisiejszy mecz Polonii Warszawa z Lechem Poznań można było kupić bilet za jedyne 5 i 10 złotych. Dzięki temu na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej pojawiło się sporo kibiców. Przed wyjściem zawodników obu drużyn na przedmeczową rozgrzewkę doszło do przywitania obu szkoleniowców, Piotra Stokowca i Mariusza Rumaka. Panowie ucięli sobie krótką pogawędkę, po czym udali się do szatni swoich zespołów. Po kilku minutach piłkarze obu drużyn wyszli na rozgrywkę. Warty odnotowania jest brak kibiców gości na stadionie.
Ostatnie spotkanie między warszawską a poznańską drużyną miało miejsce 27 kwietnia 2012 roku w Poznaniu w obecności 26 tysięcy kibiców. Wówczas nieznacznie lepsi okazali się gospodarze po bramce Vojo Ubiparipa w 59. minucie gry.

Polonia, której wtedy trenerem był Czesław Michniewicz, porażką praktycznie przekreśliła szanse na awans do eliminacji Ligi Europy. Przed dzisiejszym spotkaniem obie drużyny mierzyły się ze sobą 40 razy. Zarówno Polonia, jak i Lech zwyciężały 14-krotnie, a 12 razy był wynik remisowy.

Równo o godzinie 18 sędzia rozpoczął spotkanie. Grę rozpoczęli poloniści. Już w 3. minucie świetną okazję do strzelania bramki miał Łukasz Teodorczyk. W pojedynku jeden na jeden lepszy okazał się bramkarz lechitów, Jasmin Buric. Od samego początku Polonia rzuciła się do ataku, lecz kilka kolejnych prostopadłych podań zostało przeciętych przez obrońców ''Kolejorza''. / Fot. Maciej Eliasz

Później jednak do głosu doszli piłkarze Lecha. W 11. minucie Aleksander Tonev po indywidualnej akcji trafił w słupek strzałem z 17 metrów. W 13. minucie zobaczyliśmy pierwszą żółtą kartkę, którą po brutalnym faulu ujrzał Mateusz Możdżeń. Kolejne kilka minut należało do drużyny z Poznania, która częściej utrzymywała się przy piłce, lecz większość zagrań było niedokładnych. Próby wyprowadzenia piłki przez polonistów zazwyczaj kończyły się wrzutami z autów dla rywala.