Polonia Warszawa wygrała w piątkowym hicie ekstraklasy

Polonia Warszawa wygrała 1:0 (0:0) z Lechem Poznań, w hicie 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Stadion Polonii Warszawa / Fot. Enejsi, Licencja GNU 1.2W hicie 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy spotkały się zespoły Polonii Warszawa oraz Lecha Poznań. Gospodarze pokonali mistrza Polski 1:0 (0:0) po bramce Artura Sobiecha w 83. minucie spotkania.

Piątkowe spotkanie trzeba zaliczyć do brutalnych. W ciągu 90 minut mogliśmy ujrzeć wiele fauli oraz nieczystych wejść. Dowodem na to jest czerwona kartka w 64. minucie dla Euzebiusza Smolarka, który po uderzeniu Manuela Arboledę w szyję musiał opuścić boisko. W doliczonym czasie gry z boisko opuścił jeszcze Rafał Murawski, który za brutalny faul po gwizdku arbitra, otrzymał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. Pod względem samej gry mecz był wyrównany z małym wskazaniem na Polonię Warszawa. Zespoły utrzymywały się przy piłce w linii obrony, a duża część akcji miała miejsce w środku boiska.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Bardzo zaskoczyła gra Lecha Poznań. Zespół z Poznania największe zagrożenie tworzył ze stałych fragmentów gry, a tworzenie akcji pozycyjnych szło im bardzo opornie. Dopiero w końcówce spotkania, kiedy Polonia grała w "10" Lech prezentował się trochę lepiej, ale właśnie wtedy stracił też bramkę. Polonia Warszawa z meczu na mecz zaczyna grać coraz skuteczniej i można powiedzieć, że Jacek Zieliński dokonał cudu. Gospodarze starają się tworzyć zagrożenie piłkami prostopadłymi, a swoje akcje opierają na szybkich ofensywnych zawodnikach.

Po kolejnej stracie punktów Lech Poznań zaczyna tracić dystans do miejsc gwarantujących grę w europejskich pucharach. Jedyną nadzieją zespołu z Poznania będzie niedługo Puchar Polski, w którym czeka ich ciężki rewanż z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramki: Sobiech (83)

W innym piątkowym spotkaniu GKS Bełchatów zremisował 1:1 (1:1) z Górnikiem Zabrze.