Polonia Warszawa wygrała z GKS Bełchatów na zaśnieżonym boisku

Polonia w sobotnim meczu wygrała na zaśnieżonym stadionie Bełchatowa 5-0!

Zawodnik PGE GKS Bełchatów Paweł Buzała (L) walczy o piłkę z Marcinem Baszczyńskim (P) z Polonii Warszawa podczas meczu T-Mobile Ekstraklasy, 27 X. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiA miało być tak pięknie... Niespodzianką okazały się nie tylko psikusy aury ale też porażająca wręcz przewaga Polonii. Mimo ciężkich warunków gry, warszawiacy dali radę. Pierwszy gol padł już w 15' minucie, strzelcem został Paweł Wszołek.

Piłkarze GKS mieli szansę na wyrównanie, ale piłka minęła okienko bramki Przyrowskiego. 20. minuta i kolejny gol dla warszawiaków, tym razem - Tomasz Brzyski. Po tej bramce GKS grał już totalnie bez jakiegokolwiek pomysłu. Teodorczyk w asyście Brzyskiego i w 28 minucie wynik 3-0. Gospodarze próbowali przebić się przez defensywę polonistów, ale pod zdecydowanym kryciem podopiecznych Piotra Stokowca nie byli w stanie rozegrać płynnej akcji.

80 minuta: Teodorczyk podał do Dwaliszwiliego a ten bez problemu pokonał silnym strzałem Stachowiaka. Do drugiej części meczu arbiter doliczył 12 minut. To efekt dwukrotnego odśnieżania boiska.

Ostatnim ciosem dla gospodarzy była 97 minuta, gdy po rzucie rożnym padła piąta i ostatnia bramka dla Czarnych Koszul - dobre dośrodkowanie wykorzystał strzelając głową Daniel Gołębiewski. To był naprawdę pogrom w Bełchatowie.

Polonia, dzięki punktom zajmuje 2 miejsce w tabeli Ekstraklasy, a Bełchatów... 14. To chyba koniec ich kariery w Ekstraklasie.