113021 miejsce

Polonia Warszawa wygrała z mistrzem Niemiec!

Stołeczna Polonia wygrała w spotkaniu sparingowym z Borussią Dortmund 2:1. Mecz został rozegrany w austriackim Altach. W ekipie mistrza Niemiec w podstawowym składzie wystąpił Robert Lewandowski.

Czy Polonia Warszawa w zbliżającym się sezonie, ma realne szanse na mistrzostwo Polski? / Fot. Łukasz Piątek/Creative Commons 2.0W swoim czwartym meczu testowym na zgrupowaniu w Austrii, Polonia Warszawa sensacyjnie pokonała aktualnego mistrza Niemiec, Borussię Dortmund 2:1. W pierwszej części meczu Borussia przeważała i stworzyła sobie 3 dogodne sytuacje bramkowe, ale żółto-czarnym brakowało skuteczności. Drugą połowę mocnym uderzeniem rozpoczęła drużyna trójki Polaków. W 50. minucie meczu Mohamad Zidan pokonał Sebastiana Przyrowskiego i było 1:0. Poloniści nie poddali się i ambitnie próbowali odrabiać straty, co najwidoczniej zaskoczyło utytułowanego rywala. Zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Langeraka szczególnie stwarzał duet Jeż-Sikorski.

W 61. minucie wynik meczu wyrównał Marcin Baszczyński. Były reprezentant Polski otrzymał piłkę w polu karnym i bez problemów zdobył bramkę. Polonia poszła za ciosem i 10 minut później wyszła na prowadzenie 2:1. Po bardzo dobrej wrzutce Roberta Jeża, debiutujący w Polonii Edgar Cani, strzelił celnie głową i zaczęło pachnieć sensacją. Mimo ataków Borussi, wynik nie uległ już zmianie i sensacja stała się faktem.

Czytaj również: Edgar Cani nowym zawodnikiem Polonii Warszawa

Polonia Warszawa - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)