Polonia Warszawa wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-08-20 16:07

Wynikiem 2:1 zakończyło się spotkanie na stadionie Czarnych Koszul. Polonia Warszawa, która podejmowała u siebie Zagłębie Lubin wygrała wynikiem 2:1 po strzałach Artura Sobiecha i Euzebiusza Smolarka. Dla Zagłębia jedyną bramkę spotkania strzelił Mateusz Bartczak.

/ Fot. ekstraklasa.netW 26. minucie Mateusz Bartczak strzelił pierwszą bramkę spotkania. Polonia tym samym straciła pierwszą bramę w sezonie. Kilka minut po rozpoczęciu 2. połowy Artur Sobiech wyrównuje wynik na 1:1. W 71. minucie Euzebiusz Smolarek po celnym strzale ustanowił prowadzenie dla Polonii.

Tu obejrzysz relację LIVE

W zeszłym sezonie, w rywalizacji tych dwóch drużyn padał wynik korzystniejszy dla "Miedziowych". Mało tego, "Czarne Koszule" nie strzeliły w tych potyczkach żadnej bramki. U siebie, po golu Dariusza Jackieicza, Polonia przegrała 1:0. W Lubinie trafiali Ilijan Micanski i Wojciech Kędziora i było 2:0 dla gospodarzy tamtego meczu. - Na pewno chcemy się zrewanżować i pokazać, że tamte dwie porażki były wypadkami przy pracy - podkreślał Łukasz Piątek.

Podczas wczorajszej konferencji Bakero nie wiedział jeszcze czy w dzisiejszym meczu zagra Artur Sobiech. - Artkiem wszystko w porządku. Miał problemy z przywodzicielem, ale teraz przez trzy dni trenował normalnie - mówił Bakero. Z podjęciem decyzji o występie trener się wstrzymywał.

W ekipie Zagłębia do gry prawdopodobnie powróci po kontuzji Sergio Reina. - Teraz już czuję się bardzo dobrze, pewny swoich możliwości i już tylko od trenera zależy czy będę grał w kolejnych spotkaniach - mówi sam zainteresowany. I podkreśla: - Gramy z mocnym zespołem, który dobrze rozpoczął ten sezon. Lubię presję towarzyszącą takim spotkaniom, kiedy gra się z dobrymi drużynami. Mam nadzieję, że moje umiejętności będą pomocne drużynie i odniesiemy zwycięstwo - pisze Marek Iwaniszyn na ekstraklasa.net

W składzie zabrakło miejsca dla Michała Stasiaka, słabo dysponowanego kapitana "Miedziowych".

Dzisiejsze zawody poprowadzi Hubert Siejewicz. Co ciekawe ten arbiter prowadził spotkanie Polonii z Zagłębiem w zeszłym sezonie. Czy znów okaże się szczęśliwy dla Zagłębia?