Polonia Warszawa-Cracovia Kraków 3:0

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-10-23 11:35

Na warszawskim stadionie przy Konwiktorskiej było gorąco od pierwszych minut meczu pomiędzy Polonią a Cracovią. Już w 6. minucie mieliśmy wynik 1:0 dla Polonii. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Polonii Warszawa.

/ Fot. PAPTrwa druga połowa

(90') Koniec meczu! Polonia utrzymała wysokie prowadzenie i zdobyła cenne trzy punkty, które pozwolą jej ponownie włączyć się do walki o czołowe lokaty

(90') Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 3 minuty

(88') Po zejściu Mierzejewskiego opaskę kapitana Polonii przejął Łukasz Trałka

(87') Ostatnia zmiana w Polonii: Adriana Mierzejewskiego zastępuje Łukasz Piątek

(84') Marcin Krzywicki pojawia się na murawie w miejsce Mariusza Sachy

(83') Efektowną akcję Mateusza Klicha, niecelnym strzałem kończy Ntizabonkiza

(78') Znów groźnie atakował Ntizabonkiza, ale jego strzał zablokowali obrońcy

(77') Druga zmiana w Polonii: w miejsce Bruno na murawie pojawia się Janusz Gancarczyk

(75') Gołębiewski strzela z dystansu, ale piłka ląduje w rękach Marcina Cabaja

(73') Mocne dośrodkowanie Sobiecha nie znajduje adresata i piłkę przejmują obrońcy z Krakowa

(70') GOL! Sokołowski w pole karne do Sobiecha, ten ogrywa obrońcę i strzela na bramkę Cracovii. Cabaj broni, ale wobec dobitki Gołębiewskiego jest już bezradny

(68') Rajd prawą stroną Łukasza Mierzejewskiego zakończony zbiegnięciem do środka i niecelnym strzałem na bramkę Przyrowskiego

(65') Mogło być groźnie, ale Dariusz Pietrasiak nie potrafił przyjąć piłki w polu karnym i pozwolił obrońcom na skuteczną interwencję

(65') Pierwszy od dłuższego czasu rożny dla Polonii. Jego egzekutorem będzie Adrian Mierzejewski

(60') Kiks Janusa we własnym polu karnym, ale na szczęście dla Krakowian kończy się tylko na rzucie rożnym dla rywali

(58') Sobiech ponownie na murawie

(58') Przyrowski na raty broni strzał głową Ntizabonkizy. Było groźnie...

(57') Artur Sobiech kulejąc opuszcza plac gry. Masażyści robią wszystko, by wrócił do gry

(55') Mateusz Klich dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne rywali, ale żaden jego partnerów nie przejął piłki i znów górą byli obrońcy

(52') Początek drugiej połowy nie przynosi tyle emocji co pierwsze minuty meczu. Cracovia próbuje przedostać się pod pole karne Polonii i zagrozić bramce Przyrowskiego, ale wciąż pewnie spisuje się defensywa gospodarzy

(45')Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Polonia prowadzi przy Konwiktorskiej z Cracovią 2:0.

(45') Ponownie z dystansu próbował Andreu, ale tym razem piłka poleciała daleko od słupka

(45') Pierwsza część spotkania potrwa minutę dłużej

(41') Z dystansu uderzał Andreu, ale wyciągnięty jak struna Cabaj zdołał wybić piłkę na rzut rożny

(40') Sobiech strzela głową po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu wolnego, ale piłka przelatuje nad porzeczką

(38') Na boisku teraz nieco mniej emocji. Usatysfakcjonowana dwubramkowych prowadzeniem Polonia kontroluje środek pola i nie dopuszcza gości z Krakowa pod własne pole karne

(34') Na trybunach trwa świąteczna atmosfera. Kibice obu drużyn prezentują teraz barwy swoich klubów i wspólnie dopingują obie jedenastki

(32') Pierwsza żółta kartka dla piłkarza Polonii - ukarany strzelec pierwszej bramki, Łukasz Trałka

(28') Niedokładne podanie Polczaka kończy szybką akcję Cracovii

(26') Polonia blisko zdobycia kolejnej bramki. Trałka zagrał na skrzydło do Mierzejewskiego, a ten wbiegł w pole karne i zagrał na środek do Smolarka. Ebi strzelił z półobrotu, ale trafił w słupek

(22') Starcie Mierzejewskiego z Janusem i obaj piłkarze potrzebują pomocy masażystów

(20') Uderzenie Brzyskiego pewnie broni bramkarz Cracovii

(19') Marian Jarabica fauluje wychodzącego na czystą pozycję Smolarka, za co sędzia karze go żółtą kartką. Rzut wolny dla Polonii z ok. 20 metrów

(17') GOL! SOBIECH!!! Dwójkowa akcja Sobiecha ze Smolarkiem i wracający po dwóch meczach zawieszenia napastnik zdobywa drugiego gola

(15') Potężne uderzenie z dystansu Bruno odbija Cabaj. Rzut rożny dla gospodarzy

(13') Słupek ratuje Polonię! Znów w świetnej sytuacji znalazł się Ntizabonkiza Saidi, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Wcześniej świetnym podaniem popisał się Mariusz Sacha, dzięki któremu Burundyjczyk znalazł się sam na sam z Przyrowskim

(6') GOL! Zamieszanie w polu karnym Cracovii, piłka trafia pod nogi Łukasza Trałki, który technicznym lobem umieszcza piłkę pod poprzeczką bramki Marcina Cabaja

(5') Pierwszą dobrą akcję w tym meczu przeprowadziła Cracovia. Po uwolnieniu się spod opieki obrońców na bramkę rywali uderzał Ntizabonkiza, ale trafił prosto w bramkarza