Polonia Wilno wygrała kolejny mecz

W poniedziałkowym meczu szóstej kolejki czwartej ligi litewskiej Poloniści pokonali na wyjeździe 4:1 zespół Vilniaus "Troleibusas-TERA". Bramki dla Polonii strzelili: Aleksandr Korwel, Mirosław Awiżeń, Witold Friziel i Andrzej Rudzianiec.

Prezes Polonii Wilno Stefan Kimso. / Fot. Kujawa.Skład Polonii w pierwszej połowie meczu: Igoris Łoginowas, Andrzej Rudzianiec, Mantas Skipitis, Waldemar Piotrowski, Sławomir Rodziewicz, Mirosław Awiżeń, Witold Friziel, Remigijus Klimawiczius, Grzegorz Kisiel, Aleksandr Korwiel, Saulius Kauszinis. Po przerwie Arturas Krawiecas zamienil G. Kisiela. W drugiej połowie także zagrali Tadeusz Jurgielewicz, Koichi Sato i Andrzej Maksimowicz.

Dzięki temu zwycięstwu polski zespół awansował na fotel lidera. W poprzednim meczu 13 maja Polonia wygrała z ówczesnym liderem Granitasem 5:0. Strzelanie rozpoczął Andrzej Rudzianiec w 19. minucie wykorzystując rzut karny. Sześć minut później prowadzenie podwyższył Saulius Kauszinis. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa. Po przerwie dwie bramki zdobył Aleksandr Korwel (56. i 61. minuta) a jedną Andrzej Rudzianiec (83. minuta).

W drugim meczu rozegranym w poniedziałek Gariunai zremisował 1:1 z Granitasem.