Polonia zdobyła Podgorice

Polonia Warszawa wygrała pierwszy mecz I rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej z czarnogórską Budocnost Podgorica 0:2. Do przerwy na tablicy wyników widniało niepokojące 0:0.

Mecz na początku był wyrównany, ale już po piętnastu minutach Polonia przeważała. Szczególnie było to widać po statystyce rzutów rożnych. Polonia próbowała strzelać z dystansu, ale najczęściej strzały były albo niecelne, albo zaledwie dolatywały do bramki. Druga część wyglądała tak samo jak pierwsza. W 54. minucie dośrodkowanie Laty wykorzystał Kozioł i było 0:1. Dziesięć minut później było już 0:2, a gol znowu padł po dośrodkowaniu. Tym razem dośrodkowywał Zasada, a gola strzelił Tomasz Jodłowiec. Później tempo meczu spadło.

Zawiedzeni Czarnogórcy nie byli już w stanie stawić czoła Polakom, których wynik absolutnie satysfakcjonował. Rewanż odbędzie się w czwartek 9 lipca w Warszawie. Jeśli Polonia awansuje do II rundy eliminacji Ligi Europejskiej to spotka się z Juvenes Dogana z San Marino.

W Polsce mecz stał jednak w cieniu wydarzeń związanych z mediami. Żadna polska telewizja nie wykupiła praw do pokazywania eliminacji europejskich pucharów. Polacy mogli obejrzeć mecz jedynie za pośrednictwem Internetu. Wciąż jednak jest nadzieja, że rewanżowe spotkanie Polonii Warszawa będzie w polskiej telewizji.