Facebook Google+ Twitter

Polonijna działalność kulturalna na czarno

Wydaje się, że coś takiego jak działalność kulturalna na czarno nie istnieje, ale okazuje się, że istnieje i jest destruktywna z rożnych powodów.

Dzieje się to wtedy, gdy niezrzeszeni ludzie bez żadnego statutu i ram zaczynają robić tak zwaną kulturę. Najczęściej o kulturę wcale nie chodzi, ale są do wyrównania rożne deficyty. Te deficyty biorą się z niespełnienia, poczucia niższości albo przekonania o własnej ważności.

Oto sprawa wymagająca zastanowienia nad tym, co jest pożądane i powinno byc wspierane, a co jest niestety partyzantką i idzie w kierunku patologii.

Glosno stalo sie o zamierzonym spotkaniu polonijnym w Dortmumdzie.

Jak się okazuje nie jest ono tak naprawde polonijne bo zaproszenia wysłano wybiórczo a program od razu kwalifikuje niektórych polonusów do roli klakierów.
Organizatorka powołuje się na Konsulat jakoby jej działanie miał wspierać obecnością przedstawiciel . To nie ładnie tak się wychwalać .

Czy mamy doczynienie z jawną partyzantką Pani koleżanko organizatorko . Na działalności Kulturalnej trzeba się znać i wiedzieć jak ją rozwijać bo dzielić potrafi każdy .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (90):

Sortuj komentarze:

Jürgen Dzisiaj 10:36 dostales minus za to ze napisales prawde

Komentarz został ukrytyrozwiń

tendencyjne minusy swiadcza o ineresownosci ich autorow ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jürgen Dzisiaj 10:36 absolutnie madre i calosciowe

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jürgen
  • Jürgen
  • 18.01.2012 10:36

Na imprezy polonijne sprowadza się artystów z Polski (prawdopodobnie nie za darmo), zamiast wspierać swoich miejscowych.pisze (stanislawa krystyna zdrodowska ).
Polonia jest znacznie bogatsza od przeciętnego Polaka w kraju.Ze4 wszech miar uważam za słuszne spostrzeżenie , to są marnotrawione pieniądze .Często korzystają z tego ci co są wstanie za siebie zapłacić, a cynicznie wykorzystują nadarzająca się okazję .
W Polsce brakuje pieniędzy dosłownie na wszystko, a tutaj lekka ręką (pod przykrywką promocji Polski) marnotrawi się ogromne fundusze.Oczywiści z tego korzystają ci co i tak maja się doskonale , zarowno w Polsce ,jak i za jej granicami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, czasy spontanicznej, wręcz niewinnej działalności kulturalnej przeminęły prawdopodobnie bezpowrotnie-do tego wmieszała się prasa i polityka, która na tym robi także karierę. Chamstwo, arogancja i kumoterstwo-republika kolesiów. Ludźmi manipuluje się wedle potrzeby i bieżącego interesu-a dochodzą także pieniądze, rozdzielane według niewiadomego klucza.
Na imprezy polonijne sprowadza się artystów z Polski (prawdopodobnie nie za darmo), zamiast wspierać swoich miejscowych. Tych w Polsce niech wspiera odpowiednia Estrada Artystyczna. gdzie ta sympatyczna atmosfera?
pozdrawiam

odpowiedz dla pani Barbara Weise od kolegi magistra k-o

Komentarz został ukrytyrozwiń

krokodyl sie tylko obliznął,
spijajac z pyska łzy...swietne !pisz wiecej naprawde w poezji mozesz wy<poiedziec wiecej ...gdy juz nie mam sily na dysputy pisze wiersz pomaga jak tabletka .pozdrawiam stanislawa- batuda -szakira

Komentarz został ukrytyrozwiń
westwalia
  • westwalia
  • 17.01.2012 23:40

Miroslaw Kraszewski czy masz wiecej wierszy niekoniecznie o tematyce politycznej zapraszam cie na spotkanie poetyckoko-karnawalowe do Dortmundu 04,02 tj sobota o godz 16 w domu polskiej M.Katolickiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

do kacika kultury szanownej pani Zdrodowskiej:

W dzikim kraju dorznieto watahy.
Tu nikt nie umarl i nikt w lesie nie zginął.
Tu leżą pokotem zabici, pyszna padlina.
Niejeden krokodyl sie tylko obliznął,
spijajac z pyska łzy i krokodylowe wino.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barbara Weise..... wystarczy troche kultury... nie wiem kogo uwazasz ....ale o ta skale rozbija sie cala kultura .mieszkam tutaj 25 lat i znam czasy gdzie jedna Pani w Dortmundzie z tych czy innych powodow zaczela zapraszac na swoje wiersze a potem naroslo takich poetek na kazdym rogu i teraz trudno przejsc przez las , a do tego posluguja sie intryga, samolubstwem i dziela polonije ,nie wspomne brakow w wiedzy o funkcjonowaniu tego rodzaju dzialalnosci i nie chodzi mnie o profesjonalizm co niektore Panie chca udowodnic ale wlasnie o silenie sie na bycie gwiazda zamiast myslec o robieniu kultury i taka osoba czyta swoich 10 wierszy sepleniac pod nosem potem juz tylko sepleni bo napita jak baranek bozy a ktos kto przyjechal 15o km moze zagrac jedna piosenke albo i nie . to ci sie podoba ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozdźwięki w dyskusji o kulturze polonijnej jaką nam tutaj zaproponowano, to nic innego jak przerzucanie piłeczki pingpongowej z jednej kieszeni do drugiej. Zajęcie wciągające, ogłupiające i bezcelowe. A wystarczy odrobina kultury osobistej, tak niewiele, a wiele tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.