Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24793 miejsce

Polonijne spotkanie z poezją w Oberhausen - "Wierszobranie" tom trzeci

W niedzielę, 29 kwietnia, o godz. 16 w restauracji Gdańska w Oberhausen odbędzie się kolejna impreza poetycko artystyczna związana z promocją trzeciego tomu książki „Wierszobranie”.

Plakat 29 kwietnia 2012 / Fot. Plakat promocyjny/Redakcja, Samo życieWydawcą i pomysłodawcą tego projektu jest dwutygodnik „Samo Życie” z Dortmundu oraz Stowarzyszenie Ochrony Poloników Niemieckich w Opolu. "Wierszowanie" to spotkanie poetów emigracyjnych połączone z prezentacją ich twórczości. Pierwszy tomik został wydany w roku 2010 - nosił tytuł "Słowa wypuszczone na wolność", drugi z 2011 roku: „Żeglując w oceanie słów”. Tegoroczny trzeci tom "Wierszobrania" nosi tytuł: "Radość, szczęście i coś jeszcze”. Znalazły się w nim wiersze dwudziestu dwóch nowych polonijnych autorów.

Twórczość wielu polonusów rozpoczęła się tu na emigracji często już w wieku dojrzałym. W potrzebie upustu emocji, jakie niesie tutejsze życie, rodzą się wiersze, które stają się sposobem na życie. Celem tej publikacji książkowej i spotkań z poezją na żywo jest integracja i ochrona polonijnego środowiska twórczego na terenie Niemiec.

Książka została wydana przez magazyn polonijny „Samo Życie” z Dortmundu. Redakcją zajął się Leonard Paszek i prof. Maria Kalczyńska ze Stowarzyszenia Ochrony Poloników Niemieckich w Opolu.

Będzie to okazja do wspólnego spotkania się z kolejnymi nowymi polonijnymi poetami. Dodatkową atrakcją będzie koncert jazzowy Darius Dudek Trio oraz występ Adama Powalli.

Niedziela 29 kwietnia, godz 16.
Restauracja Gdańska, Oberhausen.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

to ja
  • to ja
  • 09.05.2012 02:38

zedrzec kolderki z tych nieodkrywcow niech pokaza co maja .... a donosic nie bedziemy ,bo tego czego nawet po polsku trudno czytac , szkoda bo tymi pieniedzmi mozna by bylo pomoc komus potrzebujacemu ,
zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi chodzi o forse ,...

Komentarz został ukrytyrozwiń
to ja
  • to ja
  • 09.05.2012 02:31

i wyczytalam wyobrazcie sobie ze na pewnym spotkaniu byl oprawca muzyczny
i kilku innych oprawcow podejrzewam jeszcze ,ludzie pieknie pisza
nie tylko esesmesy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
  • Leonard
  • 28.04.2012 01:00

Pani Isabello, dziekuje bardzo za promowanie imprezy. Wszyscy sa zawsze mile widziani. Zastanawiam sie, czy bedzie "wierszobranie IV". Brakuje juz powoli poetow, do tej pory w "wierszobraniu" zaprezentowalismy 75 poetow, mieszkajacych w Niemczech i tworzacych w jezyku polskim. Jezli gdzies sa jeszcze nieodkryci poeci, to prosze o... donos;-)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

ci ludzie w wiekszosci maja obywatelskitwa niemieckie i pielegnuja ,,,,,,,...........................................................

Komentarz został ukrytyrozwiń

POlacy jako mniejszosc narodowa kiedy nie uczy sie dzieci po polsku i wrecz oibrzydza síe Polske i polskosc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że kiedy Polacy w Niemczech zostaną uznani jako mniejszość narodowa ( tak jak obywatele polscy pochodzenia niemieckiego w Polsce ) będzie jeszcze więcej pięknych utworów literackich w języku polskim! Język, jak i obraz - są formą świadomości ludzkiej od kołyski :)) Pozdrawiam serdecznie z Hamburga

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie jedziesz. Miałam nadzieję, że mi opowiesz jak było. Może przy następnej imprezie będzie to możliwe. Ty nie masz tak daleko. Dla mnie stanowczo za daleko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Halszko, ja też tym razem nie jadę, ale na obu poprzednich spotkaniach byłam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

No popatrz, a ja miałam tam być. Od L.Paszka dostałam zaproszenie na to spotkanie. Niestety nie mogłam z niego skorzystać. Na imprezie poetycko-artystycznej związanej z promocją drugiego tomu, w którym publikowane były także i moje wiersze też nie byłam. Ale dostałam mnóstwo zdjęć od Pana Paszka z tej imprezy, z występów Tadeusza Drozdy również. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.