Facebook Google+ Twitter

"Polonika" periodyk Polonii w Wiedniu

Jednym z tytułów prasy polonijnej jest "Polonika", wydawana w Wiedniu . Kilka dni temu ukazał się nowy 207 numer tego periodyku.

Kwietniowy numer wiedeńskiej Poloniki / Fot. Scan okładkiPeriodyk na rynku wiedeńskim i austriackim ukazuje się od 1995 roku. Redaktorem naczelnym jest Sławomir Iwanowski wraz z siedmioosobowym zespołem redakcji. Gazeta ukazuje się w języku polskim i niemieckim.

W Polsce od kilku miesięcy poruszany jest temat finansowania kościoła i związków wyznaniowych. Austria już dawno ten problem rozwiązała. W jaki sposób to zrobiono proponuję aby nasi parlamentarzyści i strony tego tematu zapoznały się jak rozwiązano ten problem.

Szczególna w tym numerze jest informacja co Polacy powinni wiedzieć kiedy udają się do tego kraju, a szczególnie Polki, które marzą o małżeństwie z Wiedeńczykiem.

Rodziny polskie, które udają się na emigrację powinny zastanowić się, czy ich dzieci i wnuki będą uczyły się języka polskiego, lub zasymilują się z nowym środowiskiem i przyjmą tylko naukę języka nowego kraju, w którym obecnie mieszkają.

W najnowszym numerze dowiadujemy, że wychowujące się w Austrii dzieci polskiego pochodzenia mają wspaniałe warunki, aby rozwijać jako osoby dwu - lub wielojęzyczne. To jednak od rodziców zależy, jaka będzie ich edukacja i
umiejętność znajomości języka polskiego.

O znanym polskim bardzie Czesławie Niemenie w Polsce ostatnio cisza. Natomiast redakcja przypomniała kim był człowiek, który zmienił oblicze polskiej sceny muzycznej.

Polonijny klub „Utopia” w Wiedniu zorganizował wieczór wspomnień oraz koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi z udziałem stryjecznego brata piosenkarza, Romualda Wydrzyckiego oraz ostatniego jego menedżera Krzysztofa Wodniczaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.