Facebook Google+ Twitter

Połowa Polaków obawia się wprowadzenia euro

Połowa naszych rodaków obawia się wprowadzenia euro - wynika z wrześniowego sondażu, który opublikował Eurobarometr. 45 procent badanych uważa, że wprowadzenie nowej waluty będzie miało negatywne skutki. W maju było to zaledwie 38 procent.

Sonda

Czy obawiasz się wprowadzenia euro w Polsce?

Czy w Polsce będziemy niedługo płacić takimi banknotami? / Fot. European Central Bank/Wykorzystanie w celach prezentacyjnychCzechy, Łotwa, Litwa i Polska - większość obywateli tych krajów, we wrześniowym sondażu, nie miała wątpliwości - wprowadzenie europejskiej waluty będzie miało negatywne skutki.

Wrześniowe wyniki, w porównaniu do maja są, o wiele bardziej sceptyczne. O 9 punktów procentowych wzrósł odsetek osób, które chcą, aby Polska weszła do strefy euro możliwie jak najpóźniej. Teraz to 47 procent. 13 punktów procentowych - o tyle spadła liczba osób, które spodziewają się nowej waluty w Polsce, w przeciągu najbliższych 3 lat. Większą popularnością, o 7 punktów procentowych, cieszyła się odpowiedź, że Polska nie zmieni swojej waluty w przeciągu 7 lat.

Największe obawy mają Polacy i Czesi. 47 procent obywateli tych krajów chce, aby euro zostało wprowadzone jak najpóźniej. Na Łotwie wynik jest podobny - 46 procent.

Od 20 do 24 września 2010 roku, w przeprowadzonych przez instytut Gallup Polska badaniu wzięło udział 1001 Polaków. Sondaż zleciła Dyrekcja Generalna ds. Gospodarczych i Finansowych (DG EcFin) Komisji Europejskiej.

Jakie jest wasze zdanie?


Nadchodzi kolejny rok, sprawdźmy więc jak w okresie wzmożonych zakupów zapatrujecie się na wprowadzenie europejskiej waluty. Głosujcie w dołączonej sondzie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Złotówką można regulować rynek. a euro spowoduje to, co stało się w Grecji i Irlandii i wobec czego stoi Hiszpania oraz Włochy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
patriota
  • patriota
  • 21.12.2010 00:06

no i słusznie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.