Facebook Google+ Twitter

Połowa pracowników Pentagonu wróci do pracy. Trwa kryzys budżetowy w USA

Więcej niż połowa pracowników Pentagonu wróci w poniedziałek do pracy. Jak twierdzi "The New York Times" Departament Obrony znalazł obejście patowej sytuacji wokół budżetu federalnego.


B. Obama na obiedzie w fastfoodzie. "Federalni na przymusowych urlopach mają zniżkę" (TVN24 / x-news)

Prawnicy Departamentu Obrony szerzej zinterpretowali przyjętą tuż przed końcem roku podatkowego ustawę "Pay Our Military Act", która uchroniła amerykańskich żołnierzy w Afganistanie przed utratą żołdu. Dzięki temu w poniedziałek z przymusowego urlopu powróci więcej niż 400 tys. z 800 tys. pracowników Pentagonu - informuje serwis RP.pl.

 / Fot. EPA/DENNIS BRACK"Zagłosujcie. Skończcie z tą farsą" - zaapelował w sobotę prezydent Barack Obama do republikanów, którzy zablokowali przyjęcie budżetu ze względu na tzw. "Obamacare". Konserwatyści uważają, że reforma opieki zdrowotnej narusza wolności obywatelskie. Prezydent stwierdził, że kryzys utrzymuje się przez "prawicowe skrzydło Partii Republikańskiej, które nie chce, by przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner poddał projekt ustawy pod głosowanie" - czytamy w TVN24.pl.

Obama jest nieustępliwy i zapowiedział, że nie zapłaci okupy za to, by jego administracja mogła podjąć pracę. Tłumaczył również, że bardziej niebezpieczny niż government shutdown jest podniesienie progu zadłużenia państwa. Przed Obamą prawdziwe wyzwanie, bo już za 11 dni zostanie przekroczony kolejny limit długu i będzie trzeba uchwalić jego podniesienie.



Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.