Facebook Google+ Twitter

Polowanie na 46 czarownic z PO

Brak dyscypliny klubowej w głosowaniach światopoglądowych wywołał furię mediów. – Nasza partia zawsze była pod tym względem różnorodna – tłumaczą się politycy z grupy 46 głosujących za odrzuceniem projektu o Związkach Partnerskich.

Tomasz Lis, jeden z najbardziej radykalnych przeciwników wąsko roumianego partnerstwa między mężczyzną a kobietą. / Fot. Sławek, WikimediaWedług Tomasza Lisa wyborcy masowo odwracają się od PO a skrzynki mailowe uginają się od ciężaru gejowskiego spamu i protestów. Media chcą zdyscyplinować klub PO. Czy posłowie mogą głosować wbrew sumieniu?

- Nie otrzymałem żadnego maila z dezaprobatą, wręcz przeciwnie. Słyszę słowa uznania. Połowa elektoratu naszej partii to konserwatyści - tłumaczy poseł Jacek Żalek.

Odkąd 25 stycznia sejm zadeklarował konstytucyjną ochronę małżeństwa Gazeta Wyborcza i TVN nie ustają w atakach na ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina oraz polityków głosujących zgodnie z własnym sumieniem przeciwko związkom jednopłciowym. Na szpaltach gazet i ekranach telewizorów zagościły zaznaczone na czerwono nazwiska niesfornych polityków.

Przez cały tydzień - tuż po głosowaniu w sejmie - zebrane na prędce autorytety grzmiały na rozłamowców z PO. - "Nie mogłam wczoraj skupić się nad niczym! Nie wiem nawet jak opisać to, co czuję! Na ogół jestem opanowana. Poza sceną rzecz jasna. Wstyd i gniew." - spazmowała Edyta Górniak, która porzuciła nie tak dawno swojego synka i męża dla nowego partnera. - "Czy o taką stabilizację rodziny walczysz" - złośliwie pytali piosenkarkę internauci. Nie zostawili suchej nitki na celebrytce: "Górniak chce zapunktować :)) A my nie chcemy legalizacji!!!".

"Gwiazda pozbawiona została snu przez posłów, którzy nie wiedzą, że prawa człowieka są zapisane. A gdzie one są zapisane? "W Konstytucji Praw Człowieka!".

- "O tyle zdziwiło mnie wystąpienie premiera, że to jego decyzją, jako szefa Rady Ministrów, minister sprawiedliwości został upoważniony do reprezentowania rządu w debacie nad tymi projektami." - broni Jarosława Gowina Żalek.

Konserwatystów z Platformy Obywatelskiej dziwią krytyczne komentarze po głosowaniu, które pojawiły się na łamach "Gazety Wyborczej" oraz internetowa akcja "garstki gejowskich aktywistów udających niezadowolonych wyborców PO". - "Ja akurat spotkałem się z wieloma głosami poparcia mojej decyzji, jak i zdziwienia, że spora część popiera takie dziwne pomysły" – przekonuje dr Tomasz Głogowski, polityk z Tarnowskich Gór, na swoim blogu. - "Jeśli ktoś uważa, że Polacy wybierali Platformę po to, żeby wprowadziła małżeństwa gejowskie, powinien puknąć się w głowę" - pisze poseł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

tytuł mówi wszystko, dobrze oddaje klimat ostatnich dni panujący w mediach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tu się z Tobą zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, masz rację, ja uważam, że kobiety powinny dostawać pensje za swoją pracę w domu przy dzieciach, a nie być wysyłane do roboty, bo przedszkole to półśrodek. W niektórych krajach już tak jest. Ale zostałam pouczona, że państwa na to nie stać i że każdy by tak chciał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario, becikowe to znów tworzenie pozorów:( Czy wiesz, ile kosztuje paczka najtańszych jednorazowych pieluch albo bawełnopodobne śpioszki made in China? O wózku, łóżeczku i innych akcesoriach już nie wspomnę. Jednorazowy zastrzyk gotówki, niewystarczający nawet na podstawową wyprawkę niczego nie zmieni. Proszę, zejdź na ziemię...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Man in Black- Pani Magdo, kiedy poseł Pawłowicz schowa się w ławy poselskie, a z ław wyjdzie Macierewicz i znowu będziemy maglować Smoleńsk to wspomnę pani komentarz i go zacytuję. Przecież sprawy gospodarki, bezrobocia, wzrastającej biedy są ważniejsze niż trotyl, brzozy, tupolewy i mgły. Nieprawdaż, pani Magdo-" to jest pańska, niczym nieuzasadniona, nadinterpretacja.
Drogi panie(pani) w życiu społeczeństwa wszystko jest ważne, trzeba tylko zachować odpowiednie proporcje.
Co ludziom da, oprócz poczucia sprawiedliwości, wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej, czy prawne zezwolenie na związki partnerskie, kiedy nie będą mieli pracy i puste miski? Niech pan nie upraszcza tematu bo to co pan pisze jest naiwne i śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I po co te boje o zapisy o związkach partnerskich, skoro sama instytucja małżeństwa odchodzi do lamusa? Rząd to cieszy, bo sprawy naprawdę ważne schodzą na plan dalszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydajesz Marto salomonowy wyrok, jak zawsze. Dziecko tniemy na pół, każdemu przyganiamy równo. A ja widzę, że konserwatyści od dawna ostrzegali przed katastrofą demograficzną. Oni też przekierowują pomoc bezpośrednio do rodzin z pominięciem państwa. Wychodzą z rozmaitymi inicjatywami łącznie ze sztandarowym becikowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gra jest warta świeczki:
http://edukacja.sejm.gov.pl/sejm-i-poslowie/poslowie/uposazenie-i-dieta-poselska.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak naprawdę i jednym i drugim chodzi wyłącznie o zachowanie pozorów. Jest im dobrze, mają porządne zarobki, nie muszą nic robić i jedyne na czym im zależy to zachowanie tych przywilejów. Najlepiej dożywotnio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario, różnimy się prawdopodobnie tym, że ja przez blisko ćwierć wieku pracowałam z dziećmi w środowisku, w którym nie brakowało rodzin z problemami. Miałam okazję obserwować, co kolejne rządy (od czasów Rakowskiego) i kolejne parlamenty robią w dziedzinie polityki prorodzinnej. I nie mam złudzeń - po prostu nie wierzę w dobrą wolę ani czyste intencje polityków. Za każdym razem powtarza się ten sam schemat: aktualna władza podejmuje decyzje pogarszające sytuację rodziny, a opozycja obiecuje gruszki na wierzbie. I wycofuje się rakiem z obietnic natychmiast po przejęciu steru rządów. Ten schemat powtarzał się już tyle razy, że pisanie o tym jest truizmem.
W związku z tym mogę przyznać, że trafne są OBYDWA oskarżenia - jedni stwarzają pozory, że występują w obronie praw mniejszości, drudzy - że bronią rodziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.