Facebook Google+ Twitter

Polowanie na cietrzewie dowodem... na korupcję sędziów

O korumpowaniu sędziów Sądu Najwyższego słyszeliśmy miesiąc temu i wcześniej. Ale kiedy okazało się, że to pomówienie, a prokuratura w Krakowie umorzyła śledztwo, zdawało się, że to koniec sprawy. Niestety, byliśmy w błędzie.

Sonda

Dziwi Was zamieszanie w tej sprawie?

 / Fot. Aconcagua (talk) CC 3.0Temat afery o kupowaniu sędziów z Sądu Najwyższego (SN) powraca. Wcześniej już pierwszy zastępca prezesa najwyższej instancji sprawiedliwości wyjaśniał publicznie, że afery takiej nie było, więc koniec, kropka. Zatem tematu miało nie być. Teraz okazuje się, że jednak był, bo na światło dzienne wychodzą nowe fakty. "Z pieniędzy CBA opłaciłem sędziemu polowanie i pobyt w Rosji. Załatwił mi przyjęcie sprawy do Sądu Najwyższego" – głosi jawnie biznesmen Józef Matkowski.

Zamieszani w aferę Sądu Najwyższego prawnicy: radca prawny, adwokaci i emerytowany sędzia z Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) – jak powiedział człowiek, który współpracował z CBA w tej sprawie - otrzymali ponad 500 tys. zł łapówek. Informację tę potwierdzili redaktorzy portalu tvn24.pl u źródeł zbliżonych do śledztwa. Oprócz gotówki, CBA opłaciło im m.in. polowanie i zabawę w Rosji. Biznesmen Józef Matkowski zgodził się ujawnić i opowiedzieć tvn24.pl o kulisach sprawy.

Szef CBA Paweł Wojtunik w związku z tą sprawą skierował do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, pismo informujące o aferze sięgającej najwyższych funkcjonariuszy Sądu Najwyższego. Pisze w nim, że umorzone już wcześniej śledztwo należy dalej prowadzić.

Podejrzenia o korupcji i powoływaniu się na wpływy w Sądzie Najwyższym były jedną ze sztandarowych operacji, które szef CBA, Paweł Wojtunik, odziedziczył po twórcy tej formacji, Mariuszu Kamińskim, obecnie pośle PiS. A więc w tym przypadku obaj mają to samo niezwykle trudne zdanie. Bo jak udowodnić to, do czego nikt się nie chce przyznać? W dodatku tajemnicze "to" dotyczy tak wysokiego, najwyższego, szczebla wymiaru sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A rzecznik twierdzi, że nic nie było. Nie było czy popełniono uchybienia formalne? Ten rzecznik chyba sam jest tylko uchybieniem.
A może mają zbyt słabe immunitety?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korupcja na cietrzewie, fajne nie ma co!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.