Facebook Google+ Twitter

Polowanie na dziennikarza obywatelskiego?

Od 23 grudnia 2010 r. zbieram materiał na temat nieścisłości w Kole Łowieckim Sokół w Bolesławcu z siedzibą w Wójcinie (powiat wieruszowski). W trakcie jednej z rozmów usłyszałem słowa abym "nie zajmował się tą sprawą, bo ktoś może mnie odstrzelić." Groźby te usłyszałem od osoby, która posiada broń...

 / Fot. Krzysztof DąbrowskiCała sprawa rozpoczęła się w dzień przed wigilią, około godz. 15, gdy na terenie prywatnych lasów w miejscowości Rzepisko, odbywało się zbiorowe polowanie. Na terenie lasu, znalazły się wówczas osoby, które nie wiedziały, że odbywa się odstrzał dzików i lisów. W trakcie spaceru usłyszały strzały i bardzo się wystraszyły. Strzały dobiegały z pobliskiego otoczenia.

Kilka minut później na jednym z duktów leśnych panowie dostrzegli prowadzącego polowanie, Ryszarda D. Jedna z osób będąca na spacerze zadała mu pytanie czy zostały zachowane wszystkie procedury bezpieczeństwa? W odpowiedzi usłyszała, że nie powinno jej to interesować i nie powinna przebywać o tej godzinie w lesie.

W Okręgowej Radzie Łowieckiej w Kaliszu dowiedziałem się, że jeśli w obrębie polowania znajdują się osoby trzecie, polowanie powinno być niezwłocznie przerwane, bo może dojść do postrzelenia. To pierwsza nieścisłość związana z tym polowaniem. Pojawiły się kolejne. Koło nr 16 z Bolesławca z siedzibą w Wójcinie, nie dopełniło obowiązku powiadomienia Urzędu Gminy w Łubnicach o tym, że takie polowania będą się odbywały na jej terenach.

 / Fot. Piotr Andrzejak28 grudnia po wszystkich ustaleniach jakich dokonałem, postanowiłem zadać kilka pytań prezesowi Koła Sokół panu Edwardowi W. Niestety po bardzo krótkiej rozmowie usłyszałem słowa abym "nie zajmował się tą sprawą, bo ktoś może mnie odstrzelić." Groźby te usłyszałem od osoby, która posiada broń i nie wiadomo do czego może jej użyć.

O całej sytuacji 28 grudnia, powiadomiłem redaktora naczelnego Wiadomości24.pl, a 29 grudnia złożyłem zawiadomienie o groźbach karalnych w Powiatowej Komendzie Policji w Wieruszowie z prośba o ściganie i ukaranie osoby, która groziła dziennikarzowi niezależnych mediów. O dalszym ciągu tej sprawy jak i wyjaśnieniach policji będę czytelników Wiadomości24.pl informował w kolejnych materiałach. Na pewno nie odstąpię od wyjaśnienia do końca tej sprawy. W tym miejscu dodaje jeden z linków do materiału jak kończą się nieprawidłowo zabezpieczone polowania: http://www.lowiecpolski.pl/lowiecpolski.php?aID=3736.

Wiadomości24 skontaktowały się z Polskim Związkiem Łowieckim - Zarząd Okręgowy w Gdańsku. Dowiedzieliśmy się, że wszystkie polowania zbiorowe muszą być uzgadniane z nadleśnictwem i miejscową ludnością. Przypadki, że osoby trzecie znajdą się w ich obrębie, są bardzo rzadkie, gdyż polowania są widoczne z daleka, poza tym zwyczajnie je słychać. Myśliwi przed oddaniem strzału muszą mieć pewność, że strzelają do zwierzyny - określają to przepisy regulaminowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (224):

Sortuj komentarze:

Blady strach
  • Blady strach
  • 20.02.2011 16:26

Oj jakiś blady strach padł na myśliwych z koła Sokół z Bolesławca z siedzibą w Wójcinie, panowie myśliwi dlaczego dwa ostatnie polowania zostały odwołane, czyżby przyczyną było nie znanie regulaminu PZŁ, jak prawidłowo należy polować. Że nie wolno zatrudniać osób poniżej 18 roku życia na polowaniu, do nagonki. Polować ludziom pod oknami, pamiętać o poinformowaniu Urzędu Gminy, Nadleśnictwa, i Okręgowej Rady Łowieckiej o polowaniach zbiorowych. No tak pan prezes jest poważnie chory i nie mógł tego zrobić, a gdzie bojowy Łowczy tego koła, on też jest za to odpowiedzialny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak udało mi się ustalić, całą sprawą z Wójcina, postępowaniem policjantów i myśliwych zajmuje się Wydział Kontroli Wewnętrznej KWP w Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jednak sa tacy myśliwi którzy znają prawo łowieckie, zapomnieli o tym tylko panowie z koła Sokół z Bolesławca z siedzibą w Wójcinie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Myśliwy z Okręgu
  • Myśliwy z Okręgu
  • 05.02.2011 19:15

KŁUSOWNICY z koła Sokół z Bolesławca z siedzibą w Wójcie, jesteście pospolitymi KŁUSOWNIKAMI, a to dowód. Art. 4 Prawa Łowieckiego mówi kiedy mamy do czynienia z KŁUSOWNICTWEM to fragment tego prawa. " KŁUSOWNICTWO oznacza działanie zmierzające do wejścia w posiadanie zwierzyny w sposób niebędący polowaniem albo z naruszeniem warunków dopuszczalności polowania " Nie dostarczenie KALENDARZA POLOWAŃ jest naruszeniem tych przepisów panowie KŁUSOWNICY. Tak więc wielkie gratulacje dla Pana Piotra za ujawnienie waszych przekrętów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie" gal_anonim " to może panu przypomnę kto zabił tego dzika 200 kilogramowego z kombajnu, był to pan Krzysztof D. na co jest również dokumentacja fonograficzna. Tak więc może trochę prawdy jak to się kłusuje w kole Sokół z Bolesławca z siedzibą w Wójcinie

Komentarz został ukrytyrozwiń
gal_anonim
  • gal_anonim
  • 25.01.2011 14:38

W szkole uczono mnie że selekcja polega na wyelimowaniu sztuk słabych, młodych przynoszących dużo szkód łowieckich. Jesienią ubiegłego roku młody myśliwy z kombajnu zabił sztukę powyżej 200 kg.
Kolego leśnik to wracaj do szkoły i ucz się bo niwiwele się nauczyłeś . I nie kłam ,że z kombajnu bo to jest kłamstwo .A jeśli cie tak uczono jak napisłaeś to podaj nazwosko tego Pana co cię tak nauczył i wyedy zobaczymy kim powinny się zająć te twoje struktóry .

Komentarz został ukrytyrozwiń
znajomy
  • znajomy
  • 23.01.2011 11:47

na terenie prywatnych lasów w Rzepisku odbywało się zbiorowe polowanie,a na terenie lasu znajowały się osoby które nie zdążyly kupić choinki na święta,a część po drzewo bo była ścinka,oj ktoś tu zaliczy niezła wpadkę...:)jedna z osób,która była na "spacerze"??kto chodzi na spacer do lasu dzień przed wigilią bez przyczyny????panie andrzejak,glupoty pan wypisuje!!!!dał pan jakiemuś żulowi pod sklepem na wino chyba żeby mieć materiał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leśnik, małe sprostowani ten pałacyk należy do sekretarza koła, a nie prezesa. Tak widziałem ów pałacyk, tak samo jak widziałem domek myśliwski, piękne budowle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leśnik
  • Leśnik
  • 21.01.2011 20:48

W szkole uczono mnie że selekcja polega na wyelimowaniu sztuk słabych, młodych przynoszących dużo szkód łowieckich. Jesienią ubiegłego roku młody myśliwy z kombajnu zabił sztukę powyżej 200 kg. Pytam się czy łowczy koła wpisał mu w zezwoleniu na odstrzał indywidualny do jakiej wagi można dokonać odstrzału!? Moim zdaniem ów myśliwy i łowczy powinni z wielkim hukiem wylecieć z ogniw ludzi zajmujących się łowiectwem. Nawiązując do do kolegi mówiącego o urządzeniach łowieckich, polecam zwiedzić pałac zbudowany w miejscowości Wójcin na polecenie prezesa Koła Łowieckiego " Sokół " a porównać z urządzeniami służącymi do dokarmiania zwierzyny w okresie srogiej zimy ps. Panie Redaktorze :
Czas najwyższy by struktóry nadrzędne przyjrzały się działalności Koła Łowieckiego w Bolesławcu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obserwator: Witam, tak zajmuję się również stanem urządzeń łowieckich w Kole Sokół z Bolesławca z siedzibą w Wójcinie, i za kila dni ukaże się fotogaleria tego stanu. Materiał zebrany od początku listopada 2010

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.