Facebook Google+ Twitter

Polowanie na mamuty

Jestem parszywą, grubą świnią. Nie mieszczę się w ramach współczesnego stylu życia - nie jestem fit. Właśnie na śniadanie zjadłam dwa udźce baranie i czternaście bułeczek ze smalcem, poziom cholesterolu sięgnął zenitu.

Stałam się jeszcze bardziej odpychająca i niczego nie warta. Sama jestem sobie winna, bo o siebie nie dbam. Nie trzymam diety, nie mam prywatnego trenera ani nawet karnetu na siłownię, nie chodzę do fryzjera i kosmetyczki, nie ubieram się, bo przecież nie ma nic w moim rozmiarze. Po ostatniej wizycie na basenie ratownicy musieli wezwać Greenpeace, żeby bojownicy walczący o ochronę środowiska mogli mnie - wieloryba zepchnąć z powrotem do wody.

Niestety na skutek tego manewru powstało tsunami i zalało pół miasta - znowu to ja jestem winna. Na szczęście nie ma celi, która by pomieściła mój szeroki zad. Nie stanę przed sądem, nie zostanę oskarżona, bo już dawno mnie osądzono i skazano na banicję - za wygląd.

Polska to kraj tolerancji, nie mamy problemu z zaakceptowaniem par homoseksualnych, chorych na AIDS, ludzi niepełnosprawnych, grubych, niskich i zezowatych, pełna harmonia. Moja ulubiona bohaterka z gazet - Katarzyna Niezgoda doskonale o tym wie.

To nie afera z jej udziałem wzbudza największe emocje, ale jej wygląd i związek z
Tomaszem Kammelem. Ludzie wypisujący swoje opinie na forach internetowych, komentujący zdjęcia na plotkarskich portalach pokażcie swoje piękne, anielskie twarze. Nie bójcie się oceny innych ludzi, przecież jesteście chodzącymi ideałami i nie macie nic do ukrycia, na pewno nikt was nie nazwie - obrzydliwą lochą.

Inna „paskuda” śmiała wystąpić w programie "Mam talent", co wywołało wręcz odrazę jednej z jurorek. Niebywale zdolna dziewczyna została osądzona zanim jeszcze otworzyła buzię, żeby wydać z siebie jakiś dźwięk. I co z tego, że potem usłyszała słowo przepraszam - niesmak pozostaje. Zapytana później przez dziennikarkę w jednym z programów telewizji śniadaniowej czy takie sytuacje są dla niej przykre odpowiedziała z rozbrajającą szczerością, że już się do tego przyzwyczaiła. Tak, pomyślałam, 18-latka się przyzwyczaiła, ile więc kopniaków już dostała od tolerancyjnego społeczeństwa?

I co innego mogła zrobić? Zastrzelić się, dać się zrzucić z urwiska jak w starożytnej Sparcie? Czy najzwyklej w świecie z biegiem czasu zbudować sobie pancerz ochronny. Najprościej oczywiście to schudnąć i dostosować się do wizerunku kreowanego przez media. Najpierw jednak trzeba by odstawić udźce na śniadanie, cztery kilogramy kiełbasy na kolację, że o dwunastu bochenkach chleba dziennie nie wspomnę, bo przecież my osoby grube tak właśnie się odżywiamy.

Lubię Paryż i różnorodność na ulicach, galaktyczną tolerancję, gdzie nikt nikogo nie ocenia i nie wytyka palcami. Tam zdjęcie 160 kilowej pani w mini nie trafia na pierwszą stronę gazet z nagłówkiem "potwór z Loch Ness odnaleziony"! Dlaczego wszyscy nie damy sobie więcej swobody, nie wypracujemy większej elastyczności, nie zaakceptujemy różnorodności, dlaczego nadal tkwimy w epoce kamienia łupanego? Bo to wymaga wysiłku, zdecydowanie większego niż odchudzanie. A teraz przepraszam, ale jestem głodna, idę zapolować na mamuta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Tekst zawadiacki, no i gwiazdki zasłużone...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katarzyno - przybij piatkę! :)
Zaściankowość każe robić kretyńskie miny na widok osoby odbiegającej od tabeli dla anorektyczek. W "mam talent" nie tylko u nas to sie stało - przeciez ta "brzydka" gospodyni dommowa z Anglii przezyła załamanie nerwowe z powodu skandalicznego potraktowania jej fizyczności.
Jakieś wypaczone poczucie estetyki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

5! Błyskotliwy tekst...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieźle. 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjny tekst, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogłem zrobić kopiuj-wklej, ale to nieekonomiczne i obrazka się nie da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lansik?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://sbradzieckich.blox.pl/2009/06/Anorektyczki.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 za styl i treść, ale z pewnym zastrzeżeniem. Tolerancja wobec osób z nadwagą nie może się przekładać na tolerowanie lekceważącego podejścia do własnego zdrowia. Kiedy patrzyłam na zadowolone z siebie stukilowe nastolatki w Wielkiej Brytanii, stwierdziłam, że akceptacja tego stanu przez otoczenie odbiera im motywację do troski o wygląd. a tym samym - pośrednio - o zdrowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.