Facebook Google+ Twitter

Polowanie na młody Księżyc. Sprawdź kiedy będzie to możliwe

Dojrzenie księżyca tuż po nowiu jest trudne, większość ludzi widzi go dopiero po dwóch lub trzech dniach. Mało kto wie, że młody Księżyc można zobaczyć już kilkanaście godzin po nowiu. Sprawdź jak znaleźć młody Księżyc.

TVP Info podaje, że dobę po nowiu, Księżyc nie jest dobrze widoczny, bo najczęściej ginie na tle zorzy wieczornej, znajdując się tylko 13 stopni od Słońca. Okazja do jego zobaczenia nadarzy się jednak w piątek, 23 marca. Obserwacji sprzyjają astronomiczne warunki. O tej porze roku ta część sfery niebieskiej, po której poruszają się planety i Księżyc (ekliptyka), chowa się za horyzont niemal pionowo. Poza tym, księżyc będzie dobę po koniunkcji ze Słońcem, co czyni go bardziej widocznym.

Jak zapolować na młody Księżyc?

Wychodzimy z domu ok. pół godziny po zachodzie Słońca (w Polsce centralnej są to okolice godz. 18.30). Wybieramy miejsce z dobrym widokiem na zachodni horyzont. Szukamy wąskiego rogala Księżyca na wysokości około 6 stopni nad zachodnim horyzontem, 25 stopni nad nim można dojrzeć jasne planety: Wenus i Jowisz.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.