Facebook Google+ Twitter

"Polowanie" - najwyżej oceniana premiera marca [wideo]

Gdy ktoś zapyta nas o hollywoodzkie produkcje, jednym tchem, na wdechu wymienimy ich co najmniej kilkadziesiąt. A co odpowiemy, gdy nasz rozmówca poprosi o przykłady dobrego kina duńskiego? - "Polowanie"

Plakat, http://1.fwcdn.pl/po/03/18/640318/7527250.3.jpg?l=1361676610000 / Fot. PlakatGdy ktoś zapyta nas o hollywoodzkie produkcje, jednym tchem, na wdechu wymienimy ich co najmniej kilkadziesiąt... Wszak amerykanizmy ssiemy, od urodzenia równocześnie z mlekiem matki.

A co odpowiemy, gdy nasz rozmówca poprosi o przykłady dobrego kina duńskiego?

Wielu z nas wymieni zapewne nagrodzony Złotym Globem, Cezarem i Złotą Palmą, nominowany do Oscara, klasyk "Przełamując fale". Innym na myśl przyjdą "Jabłka Adama", "W mroku", "Gang Olsena" czy "Zło" Mikaela Håfströma. Nieliczni, ci, którzy w ostatnim tygodniu mieli okazję zobaczyć "Polowanie", (sądząc po ocenach) z pewnością wciągną je na tę niezbyt długą, ale jakże wartościową listę.

"Polowanie" to film o sile kłamstwa. O tym, jak wiele zła może wyrządzić i z jaką łatwością potrafi skraść ko­muś pra­wo do praw­dy.

Lucas z "Polowania" to osobowość bardzo złożona. Z jednej strony mamy mężczyznę z krwi kości. Z drugiej, zalęknionego, nieśmiałego, pracującego jako "opiekunka" w przedszkolu czterdziestolatka, który nawet nie potrafi walczyć o własnego syna. Rak w takich chwilach chowa się w swą skorupkę, Lucas zaś, w małym, żyjącym na uboczu świata, duńskim miasteczku. Jednak i tu w jego z pozoru sielski żywot wkracza nagle... oskarżenie o wykorzystywanie seksualne córki swego kolegi.

"Polowanie" Thomasa Vinterberga, ze znakomitą kreacją Madsa Mikkelsena, to film, w którym oskarżenie o pedofilię jest jedynie furtką, za którą kryją się ludzkie relacje i pozory. Pozory przyjaźni. Pozory zaufania i pozory dziecięcej prawdomówności.

Najnowszy zwiastunPolecam też nieco starszy zwiastun

gatunek: Dramat
premiera: 15 marca 2013 (Polska) 20 maja 2012 (świat)
reżyseria: Thomas Vinterberg
scenariusz: Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm
obsada: Mads Mikkelsen (Lucas), Thomas Bo Larsen (Theo), Annika Wedderkopp (Klara), Lasse Fogelstrøm (Marcus), Susse Wold (Grethe), Anne Louise Hassing (Agnes),
Lars Ranthe (Bruun), Alexandra Rapaport (Nadja)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ma Pani rację, filmy duńskie znane są głównie za sprawą amerykańskich produkcji lub filmów, które zostały wyprodukowane przy współudziale Niemiec, Francji, Włoch itp. - Millennium, Melancholia, Dogville, Tańcząc w ciemnościach, Dom dusz itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam z niecierpliwością aby obejrzeć ten film! Mads Mikkelsen pokazuje się w coraz ciekawszych filmach i ma coraz ciekawsze role. Jeśli chodzi o duńskie filmy to większość je zna ale zapewne z amerykańskich produkcji na podstawie duńskiego kina jak np. "Bracia" no i oczywiście Lars von Trier.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.