Polpharma nie dogoniła Stalówki

Nie udało się koszykarzom Polpharmy Starogard Gdański odnieść kolejnego zwycięstwa w Polskiej Lidze Koszykówki. W 10 kolejce rozgrywek przegrali w Ostrowie Wielkopolskim 96-86. Najlepszym strzelcem spotkania był Alan Daniels, zdobywca 30pkt

Zawodnik Polpharmy Starogard Gdański Paweł Kowalczuk (C) skacze do piłki z Darianem Townesem (P) i Robertem Witką (L) z PGE Turowa Zgorzelec. / Fot. PAP/Adam WarżawaPierwsze punkty w meczu zdobył Łukasz Majewski, który w poprzednim sezonie występował w Starogardzie Gdańskim. Początek spotkania to bardzo wiele nerwowości i walki. Stal postawiła bardzo agresywną obronę, utrudniała rozgrywanie piłki Eldrigowi. Obraz gry przypominał zeszłotygodniowe spotkanie Polpharma – Turów z tym, że to nie starogardzianie dominowali. W ataku ostrowianom wychodziło prawie wszystko. Po podwojeniach Okafora z dystansu trafiali Riviera i Daniels, a niemiłosiernie pudłowali starogardzianie. Po pierwszej kwarcie Stal prowadziła 31-14.

Druga kwarta to zupełnie inny obraz gry. ostrowianom przestali trafiać, Polpharma postawiła bardziej agresywną obronę i przewaga zaczęła się zmniejszać. Wreszcie zaczęli trafiać Hicks, Tujlkovic i Barkley. Jednak pod koszem wciąż problemy mieli goście, a Eric Coleman złapał szybko cztery faule. Mimo tego Polpharma zmniejszyła wyraźnie straty i po pierwszej połowie przegrywała tylko trzeba punktami 44-41.

Trzecia odsłona gry bardzo przypominała pierwszą połowę. Świetny początek gospodarzy i szalona pogoń graczy Polpharmy. Później gra się wyrównała, jednak w ostatnich minutach obudził się Daniels i Stal wyszła na prowadzenie 72–61.

Ostatnia kwarta to ciągła pogoń gości. Jednak za każdym razem, gdy Starogardzianie zbliżali się na dystans kilku punktów gospodarze odpowiadali trafionymi rzutami za trzy Danielsa i punktami Jovanovica. W ostatnich dwóch minutach Starogardzianie wyraźnie się pogubili Bezlitośnie wykorzystali go koszykarze Atlasa Stali i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Niestety w dzisiejszym meczu Polpharma tylko momentami przypominali drużynę, która rozbiła w poprzedniej kolejce Turów Zgorzelec. Ostrowianie zagrali z wielką determinacją i odbili się od dna tabeli. Kolejny mecz naszych koszykarzy już w najbliższą sobotę w Starogardzie Gdańskim. Polpharma zmierzy się ze Sportino Inowrocław.

Atlas Stal Ostrów Wielkopolski – Polpharma Starogard 96:86 (31:14) (13:27) (28:20) (24:25)