160723 miejsce

Polpharma zmiażdżyła Turów!

Twarda obrona i skuteczna gra w ataku sprawiły, że koszykarze Polpharmy Starogard Gdański odnieśli kolejne zwycięstwo. W 9 kolejce PLK pokonali lidera tabeli Turów Zgorzelec 84:64.

Michael Hicks był najlepszym strzelcem zespołu Polpharmy. Fot. Artur Hossa / Fot. Artur HossaW drużynie ze Zgorzelca grają w tym sezonie dobrze znani starogardzkim kibicom Donald Copeland i Iwo Kitizinger. Po wczorajszym meczu zapewne żałują, że nie zdecydowali się pozostać w Polpharmie. Tak dobrze grającego naszego zespołu nie widzieliśmy nigdy. Trener Mariusz Karol zbudował drużynę mocną i stabilną, z bardzo wyrównanym składem. Było to widać w meczu z Turowem.

Gospodarze rozpoczęli mecz z wielką determinacją, posługując się sportowym językiem wprost gryźli parkiet. Bardzo szybko uzyskali przewagę i nie dali rozkręcić się zawodnikom Saso Filipovskiego. Twarda obrona gospodarzy wymuszała straty, nieprzygotowane rzuty koszykarzy ze Zgorzelca. Nasi odpowiadali szybkimi kontrami i skutecznymi rzutami zza linii 6,25m. W pewnym momencie gospodarze prowadzli aż 51:23!

Eric Coleman był nie do zatrzymania. Fot. Artur Hossa / Fot. Artur HossaPierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51-32 dla Polpharmy.
W trzeciej i czwartej kwarcie spektakl trwał dalej. Turów próbował zniwelować starty, ale tego dnia Starogardzianie byli poza zasięgiem. Celnymi trójkami raz po raz dziurawili kosz Turowa.
Warto podkreślić wspaniały doping kibiców Polpharmy. Głośnymi śpiewami wspierali swój zespół przez całe spotkanie, a gdy w ostatnich minutach wszyscy na Hali Miejskiej skandowali na stojąco "SKS, SKS" aż ciarki przechodziły po plecach.

Po tym spotkaniu nasi koszykarze przesunęli się na drugie miejsce w tabeli. Mają najlepszy blians spotkań w lidze, ale mają na koncie jedno spotkanie mniej (anulowany mecz ze Śląskiem). A już we wtorek 11 listopada zawodników Polpharmy czeka kolejne wyzwanie - zagrają na wyjeździe z przechodzącą kryzys formy, ale zawsze groźną Stalą Ostrów Wielkopolski.

Polpharma Starogard Gdański - Turów Zgorzelec 84:64 (27:17) (24:15) (11:15) (22:17)