Facebook Google+ Twitter

Polsce nie grozi kryzys finansowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 17:13

Lech Kaczyński uważa, że finanse Polaków są bezpieczne. Prezydent zapewnił po posiedzeniu Rady Gabinetowej, że dyskusja, która odbyła się pod jego przewodnictwem utwierdziła go w przekonaniu, że Polsce nie grozi kryzys finansowy.

Głównymi tematami posiedzenia Rady Gabinetowej były sprawy ekonomiczne: kryzys na rynkach finansowych oraz data wprowadzenie w Polsce europejskiej waluty.

Po zakończeniu posiedzenia Rady prezydent podkreślał, że spotkanie przebiegło w spokojnej atmosferze. Prezydent starał się bagatelizować opóźnienie rozpoczęcia Rady Gabinetowej. Według doniesień mediów, 40-minutowe opóźnienie rozpoczęcia Rady było spowodowane obecnością na jej posiedzeniu prezesa NBP i prezydenckich ministrów. Lech Kaczyński przyznał, że pojawiła się na początku spotkania pewna różnica zdań między nim a premierem Tuskiem.

Według relacji prezydenta, podczas Rady Gabinetowej głos zabierali głównie minister finansów Jacek Rostwoski oraz prezes NBP Sławomir Skrzypek. Przedstawili oni sytuację w jakiej znajduje się polska gospodarka i omówili środki jakie powinny zapobiec ewentualnym skutkom światowego kryzysu.

Według Lecha Kaczyńskiego, z tych wypowiedzi rysuje się obraz solidnych podstaw polskich finansów.

Podczas posiedzenia rozmawiano też o perspektywie wprowadzenia w Polsce euro. Prezydent Kaczyński ma jednak wątpliwości, czy 2012 rok jest odpowiednim terminem na przyjęcie europejskiej waluty w Polsce. Jego zdaniem moment przyjęcia przez Polskę euro ciągle pozostaje sprawą do dyskusji. Zapowiedział, że do tego problemu będzie chciał wrócić podczas grudniowej Rady Gabinetowej poświęconej założeniom budżetowym.

Prezydent zapowiedział, że ma zamiar kontynuować rozmowy na temat przeciwdziałaniu kryzysowi finansowemu. W tej sprawie ma zamiar spotkać się między innymi z minister pracy Jolantą Fedak. Na grudzień Lech Kaczyński zapowiedział kolejne posiedzenie Rady Gabinetowej, tym razem poświęcone założeniom budżetowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.