Facebook Google+ Twitter

"Polsce potrzebna jest debata na temat finansów publicznych"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-23 12:05

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że Polsce potrzebna jest merytoryczna debata na temat finansów publicznych. W jego opinii wczorajsze sejmowe orędzie prezydenta, mimo swojego politycznego charakteru, było bodźcem do rozmów na ten temat.

Napieralski skrytykował PiS i PO, że wykorzystały Sejm do kampanii wyborczej. Jego zdaniem, podczas debaty nie padły żadne konkrety - szczególnie ze strony premiera. Zdaniem szefa Sojuszu Donald Tusk podporządkowuje swoją politykę podtrzymywaniu wysokich notowań w sondażach.

Szef SLD zaapelował również do premiera o aktywną walkę z kryzysem i jego skutkami. Podkreślił, że na skutek zaniedbań rządu cierpią polskie przedsiębiorstwa, czego dobitnym przykładem jest sytuacja stoczni.Jego zdaniem, premier ukrywa prawdę o kryzysie polskich finansów z obawy przed porażka w eurowyborach.

Wczoraj prezydent Lech Kaczyński wygłosił w Sejmie orędzie na temat stanu polskiej gospodarki w okresie kryzysu. Po prezydenckim orędziu premier Donald Tusk i minister gospodarki Jacek Rostowski przedstawili informację rządu w sprawie sytuacji Polski na tle kryzysu gospodarczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.