Facebook Google+ Twitter

Polscy biegli ponownie w Smoleńsku i Moskwie

W poniedziałek, 5 grudnia, polscy biegli i prokuratorzy polecieli do Rosji, aby wziąć udział w przesłuchaniach obsługi lotniska w Smoleńsku i wykonać jego pomiary. Polacy pozostaną na miejscu do poniedziałku, 19 grudnia.

Fotografia ilustracyjna / Fot. Serge Serebro, CC 3.0Jak informuje portal Gazeta.pl wyjazd ekipy składającej się z prokuratorów i biegłych powołanych w tej sprawie związany jest z analizą techniczną, którą Naczelna Prokuratura Wojskowa otrzymała od komisji Jerzego Millera badającej przyczyny katastrofy z 10 kwietnia ubiegłego roku.

Do Moskwy udadzą się: prokurator Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz jeden biegły. Będą oni uczestniczyć w przesłuchaniach obsługi smoleńskiego lotniska "Siewiernyj". Druga ekipa, składająca się z prokuratora WPO oraz trzech biegłych, przybędzie do Smoleńska, gdzie dokona pomiarów geofizycznych lotniska. Grupa ta weźmie także udział w oględzinach jednego z elementów wyposażenia lotniska.

Ostatnia wizyta polskich biegłych i prokuratorów w Rosji miała miejsce we wrześniu. Wówczas dokonali oni oględzin elementów wyposażenia elektronicznego samolotu Tu-154M, które znajdują się w siedzibie MAK. W tym samym czasie w Smoleńsku pracowała druga grupa, która dokonała oględzin i pomiarów wraku.

W związku z prowadzonym przez Wojskową Prokuraturę Rejonową w Warszawie śledztwem, dwóch oficerów usłyszało w sierpniu zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych. Zarzuty dotyczyły organizacji lotu w zakresie wyznaczenia i przygotowania załogi prezydenckiego Tu-154M. Podejrzani do winy się nie przyznali i odmówili składania wyjaśnień. Śledztwo w tej sprawie przedłużono do kwietnia przyszłego roku.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.