Facebook Google+ Twitter

Polscy biznesmeni emigrują na wyspy brytyjskie

Aby zmaksymalizować zyski polscy przedsiębiorcy przenoszą działalność gospodarczą do Anglii. Brytyjskie prawo jest bardziej przejrzyste, same zaś podatki są o 6,6 proc. mniejsze od tych nakładanych w Polsce.

Palace Of Westminste / Fot. wikipedia.orgJak informuje dziennik.pl, najłatwiejszym sposobem na przeniesienie biznesu do Anglii jest skorzystanie z usług jednej z prywatnych firm pośredniczących. Koszt tej operacji wynosi ok. 400 funtów, czyli 2000 złotych. Pomimo tych kosztów bardzo wielu polskich przedsiębiorców decyduje się na ten krok. Prowadzenie firmy jest na wyspach obciążone podatkami, które łącznie pochłaniają 35,9 proc. przychodu. W Polsce to odpowiednio 42,5 proc.

To jednak nie jedyny plus. Bardzo zachęcające jest również prawo podatkowe. Przez swoją przejrzystość stanowi zachętę dla przedsiębiorców. Wreszcie firma zarejestrowana w Anglii może legalnie działać w Polsce. Wówczas jednak nasz rodzimy urząd podatkowy może uznać, że taki podmiot tylko formalnie posiada siedzibę w innym kraju i zmusić do płacenia także polskich podatków.

Warto przytoczyć tutaj dane jednej z firm pośredniczących przy załatwianiu formalności związanych z przeniesieniem działalności gospodarczych na wyspy brytyjskie. Według niej co roku 2000 firm korzysta z jej usług.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.