Facebook Google+ Twitter

Polscy budowlańcy i menadżerowie jadą na wschód. Za pracą

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-23 14:09

Rosja, Ukraina i inne kraje wchodzące niegdyś w skład Związku Radzieckiego wciąż nie są atrakcyjnym miejscem pracy dla mieszkańców regionu łódzkiego. Przyszłość widzą tam tylko prywatne agencje pośrednictwa pracy.

fot. APP Dyrekcja Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi twierdzi, że nie dostrzega nawet cienia zainteresowania pracą za wschodnią granicą. całkiem inne zdanie na temat wschodniego rynku pracy mają prywatne agencje pośrednictwa pracy.

Paweł Krakowski z firmy "Eureks" w Łodzi mówi, że jego spółka właśnie kończy negocjacje dotyczące wysyłania pracowników na Ukrainę i do Rosji. – Zgłasza się coraz więcej osób, których wschód nie przeraża, wręcz przeciwnie. Rynek zachodni zaczyna się nasycać. A wschód jest "do wzięcia", głównie w branży budowlanej i przemyśle – mówi Krakowski.

W umożliwianiu pracownikom wyjazdów na Wschód specjalizuje się spółka Ides Consultants z Łodzi. Jej przedstawicielka Wirginia Gostomczyk-Urbańska wyjaśnia, że firma wysyła do Rosji i na Ukrainę wyłącznie kadrę menedżerską. – Chodzi o osoby z wysokimi kwalifikacjami, które są zatrudniane przez zachodnie koncerny – mówi.

Łódzki Atlas, który w Dubnie w Rosji wybudował fabrykę zapraw budowlanych, stawia na miejscową siłę roboczą. Pracuje tam jedynie dwóch Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.