Facebook Google+ Twitter

Polscy dyplomaci dostaną superkomórki. W systemie pre-paid

Polscy ambasadorowie i konsulowie otrzymają telefony satelitarne nowej generacji. Odporne na uszkodzenia i z wytrzymałą baterią. Mają one działać w systemie prepaid. Cena za 1 minutę połączenia ma wynosić 1,63 zł brutto.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Nokia2600.jpg&filetimestamp=20071017170322Komórki nowej generacji nie wymagają naziemnych nadajników. Mają zapewnić stałą łączność pomiędzy centralą, a placówkami zagranicznymi, w sytuacjach kryzysowych. Cena jednego aparatu to 2 tysiące złotych brutto. Firma, która wygrała przetarg dostarczy sprzęt za kwotę 326 tysięcy złotych. Aparaty mają być odporne na wilgoć, zabrudzenia i wstrząsy.

Telefony oferują także możliwość pisania smsów i maili. Pozwalają ustalać swoje położenie za pomocą GPS-u. Współpracują z zestawem bezprzewodowym i laptopem. Dzięki pojemnej baterii czas rozmowy wynosi 8 godzin, a oczekiwania 1000 co jest bardzo dobrym wynikiem jak na telefon satelitarny. Mają działać w systemie prepaid. Cena za 1 minutę połączenia ma wynosić 1,63 zł brutto.

Telefony doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. Codzienne użytkowanie może okazać się kłopotliwe. Sprzęt musi mieć łączność z satelitą, a to oznacza, że nie działa w zamkniętych pomieszczeniach i w pobliżu wysokich budynków.

Jak czytamy na stronach TVN24.pl z podobnego sprzętu korzysta m.in. Departament Stanu USA, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Międzynarodowego Kanady, Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Również w Polsce z takich telefonów korzysta Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz inne firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Na gołębie nie zgodzą się ekolodzy.
Chociaż co to jest 326 tysięcy na sat-komy, przy prawie 710 mld długu publicznego, ponad 50 mld deficytu budżetowego. jak Polacy zaczną marudzić zaserwuje się im nowe oszustwo. Jak nie pomoże to znowu skrzyknie się "młodych" i wolno-myślących (czyt. samodzielnie niemyślących) przez SMSy, czy internet na akcję pt. np.: "Przenieśmy krzyż z przed Pałacu bo będzie się "gryzł" z hanukkiją- a Pałac to miejsce publiczne i nie może tu być żadnych symboli religijnych", albo na błyskawiczne sprzątanie np: wybieg słoni w warszawskim zoo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no tak taniej by było kupić im karty telefoniczne i niech dzwonią z budki chyba, że to tez by było dla niektórych za drogo to gołębie jeszcze wchodzą w rachubę jak się zestarzeją to się zje i wyjdzie prawie gratis

Komentarz został ukrytyrozwiń

No co, kolejny cud Tuska- bajeranckie telefony!!!
326 tysi z kieszeni podatnika, jakby nie było ważniejszych wydatków??
Cóż, z cudzej torby i dziad szczodry. A co dopiero premier!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeszcze kilka lat temu jak ktoś miał telefon stacjonarny w domu to wszyscy mu zazdrościli:)
ciekawe jak telefon będzie wyglądał za 5 lat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda nie jest to nowość. Z tego co mi wiadomo, istnieją nawet firmy, które oferują wypożyczenie takiego telefonu np na podróż do egzotycznego kraju. Wtedy may pewność, że nie będziemy musieli się martwic o zasięg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-))) Telefony satelitarne są używane już dość dawno a tu czytamy jak by to był cud nad cudami... Nie dajmy się zwariować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Telefony satelitarne nie stanowią nowości. Korzystać można z nich od wielu lat. Jednym z atutów jest większe bezpieczeństwo prowadzenia rozmowy niż w przypadku telefonów GSM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.