Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9709 miejsce

Polscy europosłowie zawiedli

Jerzy Buzek i Jacek Saryusz-Wolski są wśród polskich parlamentarzystów, którzy głosowali przeciwko uznaniu rocznicy śmierci Witolda Pileckiego za Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmami.

22 polskich eurodeputowanych głosowało w Parlamencie Europejskim zgodnie z interesami unijnych eurokratów, czyli przeciwko uznaniu rocznicy śmierci Witolda Pileckiego za Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmami. Pilecki to polski bohater, znany na całym świecie (słynny "ochotnik do Auschwitz" i ofiara UB). Polacy głosowali jednak zgodnie z wytycznymi szefów ich kół parlamentarnych w Parlamencie Europejskim.

- Polscy eurodeputowani, głosujący przeciwko uhonorowaniu jednego z największych bohaterów najnowszej historii swojego kraju - tego nie wolno zbagatelizować, ani pozostawić bez wyciągnięcia surowych konsekwencji - stwierdza na łamach Naszego Dziennika dr Jerzy Bukowski, reprezentujący Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych:Nasz Dziennik

Rzecz dotyczy 22 posłów,a są to: Jerzy Buzek, Jacek Saryusz-Wolski, Janusz Lewandowski, Zbigniew Zaleski, Bogusław Sonik, Zdzisław Chmielewski, Urszula Gacek, Stanisław Jałowiecki, Jan Olbrycht, Jacek Protasiewicz, Tadeusz Zwiefka (PO), Czesław Siekierski (PSL), Lidia Geringer de Oedenberg, Bogusław Liberadzki (SLD), Genowefa Grabowska (Socjaldemokracja Polska), Grażyna Staniszewska, Andrzej Wielowieyski, Janusz Onyszkiewicz (Demokraci.pl), Adam Gierek (Unia Pracy), Paweł Piskorski (Stronnictwo Demokratyczne), Jan Masiel (Stronnictwo Piast) i Marek Czarnecki (niezrzeszony).

Posłowie się tłumaczą

Jedynie wśród europosłów kojarzonych z PiS nie było żadnego, który głosowałby przeciw. Zwraca uwagę obecność na powyższej liście Bogusława Sonika, który według informacji w Wikipedii "w latach 70. współpracował z Komitetem Obrony Robotników. Po śmierci Stanisława Pyjasa był wśród założycieli SKS (Studenckiego Komitetu Strajkowego) . W 1980 wstąpił do NSZZ "Solidarność", był m.in. wiceprzewodniczącym zarządu Regionu Małopolskiego związku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jacek
  • Jacek
  • 13.05.2011 13:22

Do Pana Jacewicza - Bardzo chciałbym byśmy dzisiaj w Polsce mieli milion takich bohaterów jak rotmistrz Pilecki. I tego sobie oraz Panu Krzysztofowi Kowalczykowi życzę. Panu nie, bo rozumiem, że dla pana nie ma to znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU - KONKURS

Artykuł ten został zgłoszony na konkurs
ogłoszony przez
Fundację Paradis Judaeorum
Pana Michała Tyrpy


Polecam informacje o konkursie:

www.michaltyrpa.blogspot.com

www.witoldsreport.blogspot.com

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciąg dalszy sprawy

Oświadczenie europoseł Hanny Foltyn-Kubickiej:

'Pan Poseł Sonik w swojej wypowiedzi usiłuje obarczyć mnie odpowiedzialnością za nieudolność Posłów Platformy Obywatelskiej, którzy udowodnili, że przez pięć lat urzędowania w Parlamencie Europejskim nie nauczyli się tak naprawdę głosować. Opiera się na kłamliwym zdaniu „Nieudolna pani Fołtyn-Kubicka nie była zdolna przekazać nam skutecznie prośby o poparcie jej poprawki (podczas głosowania przed oczami mamy tylko numer, a nie treść poprawki) i doprowadziła do tego, co nazwane jest błędem technicznym”. Jest to kłamstwo, czego dowodem jest moja wiadomość z 1 kwietnia, mająca formę krótkiego przypomnienia, którą wysłałam do wszystkich polskich Posłów w Parlamencie Europejskim: „Zwracam się z prośbą o poparcie poprawek nr 2, 3 oraz 12 podczas jutrzejszego głosowania nad rezolucją "Europejskie sumienie a totalitaryzm. Celem tych poprawek jest dodanie do tekstu odniesienia do bohaterskich czynów Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz wezwanie do ustanowienia 25 maja Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem (…)".


Pomimo tego Poseł Sonik zagłosował przeciw moim propozycjom, wbrew wcześniejszym ustaleniom, a także nie znalazł czasu na zapoznanie się z korespondencją, co w pracy Posła do Parlamentu Europejskiego jest niezwykle istotne. Ten fakt bardzo dobitnie świadczy o jego niekompetencji i podważa zasadność ponownego wybierania takich deputowanych.

Pragnę przy tym wyrazić głębokie ubolewanie, że sprawa Rotmistrza Pileckiego stała się przedmiotem walki politycznej, prowadzonej za pomocą oszczerstw i kłamstw. Nie było to bynajmniej moim zamiarem. Zagadnieniem uhonorowania tego bohatera, zajęłam się jeszcze zanim podjęłam decyzję o ponownym kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego. Zawsze podkreślałam, że nikt nie ma prawa zawłaszczać tej postaci dla własnych celów politycznych. Byłam przekonana, iż inicjatywa upamiętnienia wybitnego Polaka stanie się przykładem współdziałania wszystkich polskich Posłów w Parlamencie Europejskim, niezależnie od poglądów politycznych. [...]

Więcej:
http://foltynkubicka.salon24.pl/621976.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głos w dyskusji zabrał Michał Tyrpa - inicjator akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu", której celem było ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem na długo jeszcze zanim temat podjęli europosłowie.

Michał Tyrpa - pomysłodawca zainicjowanej ponad rok temu obywatelskiej akcji - pisze krytycznie o pokrętnych tłumaczeniach Bogusława Sonika i jego ataku na europoseł Hannę Foltyn - Kubicką:

"Po starej znajomości apeluję do pana posła Bogusława Sonika o opamiętanie. Poseł Sonik naprawdę nie chciałby, żebym był bardzo wylewny odnośnie jego zaangażowania w przywracanie w Europie pamięci o Rotmistrzu Pileckim i Bohaterach Zmagań z Totalitaryzmem."

źródło: http://mementomori.salon24.pl/595313.html

Tekst Sonika krytykowany przez Tyrpę:

http://wiadomosci.onet.pl/1955022,11,1,1,item.html

Tyrpa pisze też:

"Wszystkim, którzy nie są w stanie patrzyć na świat inaczej, niż przez pryzmat partyjniactwa, uroczyście oświadczam: dopóki nie zlikwidowano w Polsce społeczeństwa obywatelskiego, nie pozwolimy na upartyjnienie Rotmistrza. Nie pozwolimy, na upartyjnienie tego, co święte."

Ze swej strony informuję, że na blogu Bogusława Sonika podzieliłem się z europosłem wątpliwościami, o których po raz pierwszy napisałem w Wiadomościach24:

Wątpliwości

"Nieudolna pani Foltyn-Kubicka nie była zdolna przekazać nam skutecznie prośby o poparcie jej poprawki (podczas głosowania przed oczami mamy tylko numer, a nie treść poprawki) i doprowadziła do tego, co nazwane jest błędem technicznym..."

Wynikałoby z tego, że twierdzi Pan, że nie wiedział, jaka jest treść poprawek, nad którymi głosował. Gdyby to była prawda, to czy znajomość treści głosowanych poprawek nie jest obowiązkiem europosła i musiała Pańskiej znajomości dopilnować europoseł Foltyn-Kubicka?

Trudno mi jednak sobie wyobrazić, żeby akurat Pan nie znał treści poprawek Foltyn-Kubickiej. Poprawki były dwie, głosowania dwa, w pierwszym Pan się wstrzymał, a w drugim głosował przeciw.

Jest to moje prywatne zdanie,

Krzysztof Kowalczyk

źródło: http://boguslawsonik.salon24.pl/593408.html#comment-3693452

Jeśli Bogusław Sonik ustosunkuje się do moich wątpliwości, na pewno tutaj o tym napiszę i przytoczę jego odpowiedź z linkiem do niej. Dotychczas nie ustosunkował się do żadnego z kilkudziesięciu krytycznych komentarzy na jego blogu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twierdzi Pan, że milion nieznanych bohaterów dało się na ochotnika złapać do Auschwitz? Ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna hucpa krótkich pisiorków. Takich nieznanych bohaterów jest milion. Każdy ma mieć swój Międzynarodowy Dzień ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.