Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28523 miejsce

Polscy geje nie ukrywają się przed homofobami

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-20 11:21

Stajemy się narodem tolerancyjnym dla odmienności seksualnych, więc polscy geje nie czują się prześladowani i wychodzą z ukrycia.

Marcin Szczygielski i Tomasz Raczek zostali parą roku w plebiscycie "Gali" / Fot. Marcin Wasilewski/POLSKATo kolejna ważna zmiana w zachowaniach Polaków, jaką pokazują najnowsze badania prof. Zbigniewa Izdebskiego nad naszym życiem seksualnym.

Ich wyniki zostaną opublikowane jesienią w książce "Seksualność Polaków na progu XXI w. Studium badawcze". "Polska" opublikowała wyniki tych badań już w sobotę. Dziś przedstawiamy część dotyczącą polskich gejów.

Prof. Izdebski przebadał grupę 400 mężczyzn w wieku od 19 do 50 lat, którzy mieli kontakty seksualne z mężczyznami. - Wizerunek polskiego geja się zmienia - mówi seksuolog. - Już nie jest prześladowany ani dyskryminowany. Jest zadowolony z życia i ma dobre relacje ze swoimi rodzicami.

Wśród badanych aż 86 proc. przyznało, że ujawniło orientację seksualną w swoim otoczeniu: wśród osób bliskich, rodziny, znajomych. Są to głównie młodzi mężczyźni przed trzydziestką - 65 proc. jest w wieku 16-25 lat. Jeden na ośmiu (12 proc.) już przed ukończeniem 15. roku życia ujawnił, że odczuwa pociąg do osób swojej płci.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.