Facebook Google+ Twitter

Polscy ilustratorzy nagrodzeni BolognaRagazzi Award

Iwonie Chmielewskiej, Aleksandrze i Danielowi Mizielińskim,Adam Jaromirowi oraz Gabrieli Cichowskiej przyznano prestiżowe nagrody podczas trwających Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej.

BolognaRagazzi Award jest najważniejszym wyróżnieniem w dziedzinie książek dla dzieci. Przyznaje się je w czterech kategoriach: Fiction, Non Fiction, New Horizons i Opera Prima. Polskim ilustratorom przyznano łącznie cztery nagrody.

W kategorii Non Fiction przyznawano trzy nagrody, z czego dwie przypadły Polakom. Iwona Chmielewska otrzymała główną nagrodę za ilustracje do książki autorstwa Koreanki Heekyung Kim "Maum - dom duszy", wydanej nakładem koreańskiego wydawnictwa Changbi. Kolejną nagrodę w tej kategorii przyznano małżeństwu Aleksandrze i Danielowi Mizielińskim - wyróżnienie za książkę "Co z ciebie wyrośnie" (wyd. Dwie Siostry).

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyBardzo ważne jest wyróżnienie w kategorii dla debiutantów - Opera Prima. Przyznano je Adamowi Jaromirowi i Gabrieli Cichowskiej za książkę "Słoniątko" (wyd. Muchomor), której są autorami.

Targi w Bolonii odbywają się po raz czterdziesty ósmy. Znajduje się tam również polskie stoisko, zorganizowane przez Instytut Książki, gdzie wystawia się czternastu wydawców.

Źródło: ksiazki.wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.