Facebook Google+ Twitter

Polscy informatycy triumfują w Las Vegas

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-06 14:18

4 czerwca 2009, godz. 15:30, Las Vegas, USA. Polak zdobywa drugie miejsce w konkursie programistycznym TopCoder Open 2009 w kategorii Marathon Match.

Przemysław Dębiak podczas zawodów / Fot. TopCoderPrzemysław Dębiak (nick: Psyho), student informatyki na Uniwersytecie Warszawskim, po raz kolejny stanął do walki w międzynarodowym konkursie. W zeszłym roku wywalczył pierwsze miejsce, w tym roku z niewielką stratą punktową, drugie.

Po blisko trzymiesięcznych eliminacjach i trzech rundach on-line, Przemkowi udało się wygrać miejsce w finałowej ósemce i tym samym polecieć na finały, które corocznie odbywają się w Las Vegas, w stanie Nevada. Na miejscu zmierzył się z przeciwnikami z różnych krajów w Uczestnicy kategorii Marathon Match - Przemysław Dębiak trzeci od lewej, oraz Marcin Mańk pierwszy od lewej. / Fot. TopCoderośmiogodzinnej rundzie finałowej. W tak krótkim czasie miał za zadanie napisać program, który pokona, z jak najlepszym rezultatem, komputer w grze w domino. Po prowizorycznych testach zajmował pierwsze miejsce, lecz po testach końcowych okazało się, że zabrakło mu zaledwie ośmiu punktów, aby powtórzyć swoje zwycięstwo z 2008 roku.

W tej samej kategorii siódme miejsce zajął Marcin Mańk (nick: maniek), natomiast w kategorii algorytmy trzecie miejsce uzyskał Marek Cygan (nick: marek.cygan).

TopCoder Open 2009 / Fot. TopCoderPrzemysław Dębiak - pierwszy z lewej, z uczestnikami z innych kategorii / Fot. TopCoder
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.topcoder.com/tco09

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Magdalena Ł.
  • Magdalena Ł.
  • 10.09.2010 16:23

Kochaaam Cię normalnie Przemek..... ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.