Facebook Google+ Twitter

Polscy internauci producentami filmu

Polska komedia romantyczna „Wszystko” w reżyserii Artura Wyrzykowskiego ma 668 producentów!

 / Fot. AKPATo pierwszy polski film, który powstał dzięki wsparciu finansowemu internautów. Młody reżyser – 24-letni student szkoły filmowej – na swój projekt zbierał pieniądze przez 2 lata poprzez stronę internetową www.wszystko.net. Budżet zmieścił się w 80 tys. zł (20 tys. zł przekazał dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, 38 tys. zł to wkład internautów, 22 tys. zł Wyrzykowski zgromadził sam). Minimalna kwota wpłaty wynosiła 10 zł, ale były również osoby, które wysłały ok. 1 tys. zł.

Reżyser obiecał, że wszyscy zostaną umieszczeni w napisach końcowych. Film trwa 15 minut, a napisy końcowe aż 2 minuty. Zdaniem samego reżysera ludzi przekonało to, że nie siedział z założonymi rękami, tylko zrobił wszystko, by zrealizować swoje marzenie.

"Wszystko" opowiada o niespełnionej miłości – to historia o chłopaku zakochanym w koleżance z podwórka. W filmie występują: Marta Żmuda-Trzebiatowska (seriale: „Magda M” i „Teraz albo nigdy”), Mateusz Banasiuk (serial „Pogoda na piątek”), Antoni Pawlicki (serial „Czas honoru” i filmy: „Katyń”, „Dlaczego Nie!”), Michał Koterski (filmy: „Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”) oraz studenci Łódzkiej Filmówki.

Obecnie twórca walczy o wejście filmu na ekrany kin. Stąd prośba o pomoc skierowana do internatów. Na stronie internetowej ChceZobaczycWszystko.net zbierane są podpisy pod petycją, w celu przekonania multipleksów do wyświetlenia filmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.10.2010 21:55

Jestem pełen szacunku dla determinacji producenta i autora, ale takie partyzanckie działania uzasadniają odmowy finansowania profesjonalnych filmów przez instytucje zobligowane do wspierania tej twórczości. Urzędnicy odpowiadają wprost, że skoro ktoś jest w stanie wyprodukować kino za przysłowiowe "psie pieniądze", to jakim prawem inny filmowiec ubiega się o tysiące, albo miliony złotych na produkcję filmu. Moje uczucia są w tym przypadku mieszane, ale szczerze podziwiam determinację grupy twórców, którym udało się zrealizować własny projekt. Wiem, ile to kosztuje i jak trudno przekuć w konkret najszlachetniejszą nawet ideę. Życzę na przyszłość sukcesów i szerokiej drogi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykład determinacji, spełniajmy marzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.06.2009 16:28

nieskromnie polecę zajrzeć na: link - o świetnym filmie za 3000 funtów w tolkienowskich klimatach i link - o równie udanych fanowskich produkcjach

Komentarz został ukrytyrozwiń

no, i na Twoich urodzinach większe gwiazdy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie ważne ile ważne o czym, szybko ale treściwie o miłości chłopca do koleżanki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wyobrażam sobie abym szedł do kina na 15-minutowy film. Szybciej na YouTubie obejrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

W adresie strony jest jedna kropka za dużo po "zobaczyc"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.