Facebook Google+ Twitter

Polscy kardiolodzy spotykają się w Łodzi

W sobotę, 12 marca 2016 roku w Łodzi odbywa się XXII Łódzka Konferencja Kardiologiczna organizowana rokrocznie przez Katedrę i Klinikę Kardiologii tutejszego Uniwersytetu Medycznego.

Miejsce konferencji: Centrum Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. / Fot. Krzysztof KrzakUczestnicy konferencji obradują w gmachu Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ulicy Pomorskiej. - To jedno z najważniejszych w skali kraju i największe w regionie wydarzenie poświęcone zagadnieniom układu sercowo - naczyniowego, które od wielu lat cieszy się niemalejącą popularnością w środowisku medycznym - informuje przewodniczący XXII Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej, prof. dr hab. n. med. Jarosław Damian Kasprzak. Przeznaczona jest ona nie tylko dla czynnych zawodowo lekarzy różnych specjalizacji, pielęgniarek, ratowników medycznych, ale także dla studentów kierunków medycznych. Wykładowcami są najwybitniejsi polscy eksperci w dziedzinie diagnostyki, leczenia i prewencji chorób układu krążenia.

Program konferencji przewiduje cztery sesje: inauguracyjną, poświęconą nowym wytycznym europejskim, traktującą o aktualnych problemach klinicznych i nowościom w kardiologii. W tym roku uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać wystąpień m.in. dr. nauk medycznych Grzegorza Religi ("Jak wspomóc uszkodzoną zawałem komorę?"), prof. Adama Torbickiego ("Nadciśnienie płucne"), prof. Tomasza Hryniewieckiego ("Zapalenie wsierdzia"), prof. Piotra Lipca ("Nowe badania kliniczne") i wielu innych.

XXII Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej towarzyszy VIII Forum Kardiologii Obrazkowej poświęcone echokardiografii i innym technikom obrazowania. Wśród zaproszonych wykładowców znaleźli się eksperci w dziedzinie echokardiografii i kardiologii z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.