Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20209 miejsce

Polscy karykaturzyści prezentowali się w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-28 17:26

Około 200 prac współczesnych polskich karykaturzystów zaprezentowano w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli. Na wystawie znalazły się prace między innymi Marka Raczkowskiego, Andrzeja Mleczki, Andrzeja Krauze, Henryka Sawki, Tomasza Brody i Juliana Bohdanowicza.

Zdecydowana większość prac opisuje sytuację w Polsce, część komentuje i wyśmiewa europejską rzeczywistość. Zdaniem polskiego ambasadora przy Unii, ta wystawa pokazuje, że lubimy się śmiać oraz mamy dystans do siebie i do Europy. "Zawsze powtarzaliśmy, że jesteśmy najweselszym barakiem w obozie" - dodał Jan Tombiński.

Na jednym z rysunków, unijny urzędnik bada rozmiar kwiatka, na innym Polak mówi do europejskiego dyplomaty: "Umowa stoi. My wam dajemy moralność, wy nam dajecie kasę". "Ta część dotycząca kasy jest już realizowana, ale o moralność ciągle się targujemy" - skomentowała rysunek komisarz do spraw regionalnych Danuta Huebner.
Na otwarcie wystawy przyszły tłumy, nie tylko Polaków pracujących w unijnych instytucjach, lecz byli także goście zza granicy. Jak mówili, wystawa im się bardzo podobała, choć czasem mieli problemy ze zrozumieniem żartów na tematy związane z polską polityką.

Wystawa z polskimi karykaturami będzie czynna do czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.