Facebook Google+ Twitter

Polscy księża muszą zakończyć swoją posługę na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-16 21:26

Trzem polskim kapłanom władze Białorusi nie wydały zgody na prace w parafiach diecezji Grodzieńskiej. Według urzędników - duchowni nie władają żadnym z języków, uznawanych za oficjalne.

Według nieoficjalnych informacji do Polski będzie musiało wrócić również kilku duchownych i siostry zakonne z diecezji mińsko-mohylewskiej.

Księża: Jan Bronowski, Jan Skonieczny i Andrzej Krawczyk będą musieli zakończyć swoją posługę na Białorusi 1. stycznia. Zdaniem proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej, księdza Aleksandra Szemeta - nie było żadnego powodu, aby nie przedłużyć polskim kapłanom zezwolenia na sprawowanie posługi religijnej. Ksiądz Szemet uważa, że zarzut, iż duchowni nie znają języków: rosyjskiego i białoruskiego, mija się z prawdą.

Według proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej dla odprawiania Mszy świętej wystarczyła znajomość języka polskiego, bo zgodnie z tradycją - od lat w tym rejonie diecezji grodzieńskiej Najświętsza Ofiara jest sprawowana w języku polskim. -„Nie ma więc powodu, aby zmieniać tę tradycję" - cytują księdza Szemeta białoruskie media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.