Facebook Google+ Twitter

Polscy kucharze przygotują dania na obchody jubileuszu Elżbiety II w Pradze

Niedawno Brytyjczycy zachwycali się przez tydzień wspaniałymi obchodami 60-lecia panowania królowej angielskiej, Elżbiety II. Teraz jubileusz organizują ambasady brytyjskie na świecie, m.in. w Pradze.

 / Fot. NASA/Bill Ingalls/domena publ.Obecnie odbywają się obchody dodatkowe, organizowane przez poszczególne ambasady brytyjskie, na świecie.

Diamentową imprezę elżbietańską obsługiwać będą Polacy. Konkretnie restauracja "Dworek" z Szonowic na Opolszczyźnie. Impreza odbędzie się 15 lipca 2012 roku w Prague Polo Club, gdzie ma być rozegrany m.in. towarzyski mecz polo.

Weźmie w niej udział ponad setka wybranych gości, a także m.in. książę William z księżną Kate. Polska restauracja z Szonowic, która wygrała swój udział, przygotuje wszystkie proponowane dania na tę niezwykłą uroczystość, organizowaną z okazji diamentowej rocznicy panowania królowej Elżbiety II.

Jednym z głównych dań na imprezie w czeskiej Pradze będzie kaczka po polsku; skosztują jej zatem - książę William i księżna Kate. Ale także 120 wybranych gości, głównie "przedstawicieli ambasad państw Commonwealthu, czeskiej arystokracji oraz oczywiście rodziny królewskiej" - informuje Gazeta.pl.

Cieszy się właściciel restauracji "Dworek" Marek Setkiewicz. Bo - jak mówi - to dla niego i zespołu pracowników ogromny prestiż, zwłaszcza, że spece kuchni i "Dworek" będą jedyni z jedynej firmy z Polski, którą spotkał zaszczyt udziału w tej uroczystości.

Marek Setkiewicz - miłośnik i uczestnik zawodów polo - wraz ze swoją ekipą "Dworku", mają doświadczenie w obsłudze imprez jeździeckich. Od siedmiu lat obsługują m.in. Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd Art Cup, które odbywają się w pobliskim Zakrzowie, i przy okazji organizują pokazowe mecze polo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie chciałabym wziąć na siebie takiej odpowiedzialności - podziwiam tych ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.