Facebook Google+ Twitter

Polscy milionerzy budują szkołę w Zambii

Kilkoro młodych polskich milionerów wpadło na pomysł, by zbudować szkołę w Zambii! Piękna idea i dobre serce? Nie tylko - przedsiębiorcy chcą w przyszłości zarabiać na tej inwestycji.

Inicjatorem wyprawy jest Kamil Cebulski, który w 2008 r. pojawił się w rankingu "Najbogatsze młode polskie gwiazdy" tygodnika Wprost, m.in. obok twórców Onetu, Gadu-Gadu, Grono.net czy Ceneo. Dziś Cebulski prowadzi fundację i wciąga w wir współpracy również innych przedsiębiorców. Budowę szkoły w Zambii wspiera m.in. Maciej Dutko, autor bestsellerowych książek o zarabianiu w internecie, wschodząca gwiazda rynku szkoleń biznesowych w Polsce. Ekipa wyjeżdża do Lusaki pod koniec grudnia.

Czytaj też: Kamil Cebulski o budowie szkoły w Zambii


Pomysł budowy kompleksu szkolnego w stolicy Zambii (przedszkole, gimnazjum, szkoła wyższa) zrodził się podczas jednej z imprez edukacyjnych, organizowanej przez Cebulskiego. Wystąpił na niej Jacek Gniadek, polski ksiądz-przedsiębiorca, który w Lusace prowadzi dobrze prosperującą misję, dającą ludziom nie tylko pracę, ale przede wszystkim uczącą przedsiębiorczości.

Budowa kompleksu edukacyjnego w Zambii trwa. Fundacja Kamila Cebulskiego wciąż poszukuje chętnych, którzy wesprą tę inicjatywę - można przekazywać m.in. sprzęt komputerowy czy materiały szkolne, które przydadzą się zwłaszcza na pierwszym etapie działania kampusu.

Więcej informacji na asbiro.pl/afryka i akademia-internetu.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.