Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25760 miejsce

Polscy perkusiści gwiazdami konkursu we Włoszech

Do kraju wrócili młodzi muzycy, którzy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym, odbywającym się od 5 do 8 września w miejscowości Fermo.

Katarzyna Kadłubowska / Fot. Adam WarżawaKonkurs rozgrywany był w kategoriach - marimba, wibrafon, kotły, werbel i zestaw perkusyjny, a brało w nim udział sześćdziesięciu muzyków z całego świata. Ich grę oceniali najwyższej klasy profesjonaliści, m.in.: John Beck, Timothy, Keith Aleo, Michael Burrit, Mark Ford i Fillippo Lattanzi. Ogromnym sukcesem zakończyły się występy Katarzyny Kadłubowskiej z Gdańska, Aleksandra Wnuka z Rzeszowa, Michała Pawłowskiego z Recza i Marty Siepsiak z Lublina

Katarzyna Kadłubowska ma 20 lat, jest absolwentką Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, w klasie perkusji prowadzonej przez profesora Piotra Sutta. Obecnie studiuje na II roku Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, w klasie profesor Marty Klimasary. Członkowie jury bardzo wysoko ocenili wykonane przez marimbafonistkę „Concerto for Marimba” Andreasa Koppela, przyznając jej drugie miejsce (w grupie młodszych muzyków), a pierwszego, co w tym momencie istotne, w tej kategorii nie przyznano.

Aleksander Wnuk ma również 20 lat i jest studentem II roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Aleksander Wnuk / Fot. Z archiwum domowegoMoniuszki w Gdańsku, w klasie profesora Mirosława Adrjańczyka. Podczas konkursu, mimo młodego wieku, wystąpił w starszej kategorii, a w finale oczarował jury utworem "Concerto for Timpani" autorstwa Ney Rosauro. Komisja przyznała mu 99 na100 punktów, czyli otrzymał tytuł Absolute Winner w kategorii kotły - jest to więcej niż pierwsze miejsce, które zdobywa się uzyskując 95 - 97/100 punktów.

Michał Pawłowski ma dwadzieścia jeden lat. Jest studentem II roku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie perkusji prof. Mariana Rapczewskiego i dr. Katarzyny Myćki. W konkursie brał udział w dwóch kategoriach. Za grę na werblu otrzymał 96,66 punktów, co dało mu pierwsze miejsce, a za występ na kotłach uzyskał tytuł Absolute Winner.
Akademię Muzyczną w Poznaniu reprezentowała również Shoko Sakai, która grając na marimbie, zdobyła drugie miejsce w starszej grupie wiekowej. Japonka studiuje na studiach podyplomowych w klasie
dr Katarzyny Myćki.

Marta Siepsiak jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. W konkursie zaprezentowała swoje umiejętności na wibrafonie i zajęła II miejsce w młodszej grupie wiekowej.

Młodych artystów coraz częściej można słuchać na krajowych scenach. Już 19 listopada, podczas recitalu w Sali Kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w ramach Forum Młodych, będzie można podziwiać muzyczny kunszt Katarzyny Kadłubowskiej

Wywiad z Kasią Kadłubowską

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Sławku, czy oznacza to, że 19 listopada będziesz Sali Kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku :)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

wybrałbym się na taka imprezę :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ co tu dużo uzasadniać,trzeba promować młodzież:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hm ;-) mamy sporo muzyków w w24 ;-))) może założymy jakąś grupę??? redakcyjną ;-))) hi,hi,hi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech żyje konsekwencja w osiąganiu celów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł + Plus dla młodych artystów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

25 lat gry na bębnach, uzmysławia mi, jakim kunsztem muszą dysponować muzycy którzy wygrali w tak prestiżowym konkursie. Wielkie uznanie i szacunek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ;-) absolutnie, znam warsztat wiem ile wysiłku i pracy trzeba włożyć żeby coś osiągnąć ;-) gratulacje!!!! Pamiętam mój pierwszy egzamin z Marimby ;-) Marina Cwietajewa-Walc piękniutki walc ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.