Facebook Google+ Twitter

Polscy podróżnicy zamordowani w Peru. Indianie wydali mordercę

Indianie ze wspólnoty Tahorapa ujęli Rogera Mauricio Ruiza, mordercę Jarosława Frąckowiaka i Celiny Mróz. Napastnika wskazał 29-letni Fidel Garcia Camposa z plemienia Ashaninka. Trwają poszukiwania drugiego mężczyzny podejrzanego o współudział w zbrodni.

Sonda

Pojechałbyś do Peru?

Polscy podróżnicy zamordowani w Peru. Indianie wydali mordercę / Fot. PAP/Bogumił MrózRogera Mauricio Ruiza szukało ponad stu Indian ze wspólnoty Tahorapa. W niedzielę udało się ująć mordercę, w poniedziałek został przekazany policji. Trwają poszukiwania drugiego mężczyzny podejrzanego o współudział w zbrodni. Policja obiecuje, że ujęcie napastnika jest kwestią godzin.

Jarosław Frąckiewicz i Celina Mróz prawdopodobnie zostali zamordowani 27 maja. Jak twierdzi policja, Indianie zobaczyli przepływających Polaków i podążyli za nimi. Jeden z nich oddał kilka strzałów. Ciała wrzucili do rzeki. W niedzielę 10 lipca media podawały inną wersję wydarzeń: para bez zgody Indian rozbiła namiot w pobliżu jednego z domów. Pijany mieszkaniec wioski próbował przegonić podróżników. Polacy posłuchali ostrzeżenia i zwijali obozowisko, gdy Indianin wrócił i zaczął strzelać.

Polscy podróżnicy zamordowani w Peru. Popełnili podstawowe błędy

Dariusz Latoszek konsul RP w Peru twierdzi, że Polacy popełnili podstawowy błąd: nie podróżowali z lokalnym przewodnikiem, nie znali także języka hiszpańskiego. "Proszę nie poruszać się tam samemu. Nie dlatego, że można zostać zamordowanym, czyha tam jednak wiele niebezpieczeństw: od wirów rzecznych po różnice kulturowe, które mogą wywołać konflikty prowadzące do śmierci" - apelował na antenie TVN24.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.