Facebook Google+ Twitter

Polscy policjanci pełnią służbę nad Adriatykiem

Czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających nad Bałtykiem, jeziorami, rzekami. Od początku lipca pełnią też służbę nad Adriatykiem, gdzie, jak co roku, na wakacje wybierają się turyści z Polski.

 / Fot. Archiwum KGPBiuro Prewencji i Ruchu Drogowego, przy udziale Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, w ramach międzynarodowego projektu "Bezpieczny sezon turystyczny nad Adriatykiem" w sezonie wakacyjnym organizuje po raz kolejny polsko-chorwackie patrole na wybrzeżu Adriatyku.

I tak od 1 lipca br. sześciu polskich policjantów rozpoczęło służbę na chorwackim wybrzeżu.

 / Fot. Archiwum KGPNa mocy protokołu podpisanego w tej sprawie do 1 września br. policjanci będą asystować i pomagać chorwackim kolegom podczas wspólnych patroli w rejonie miast Pula, Biograd oraz Trogir w Republice Chorwacji, gdzie w ub. roku spędziło wakacje prawie 700 tysięcy Polaków.

Policjanci już od 2010 r., kiedy to po raz pierwszy dwójka funkcjonariuszy pełniła służbę patrolową nad Adriatykiem, troszczą się o naszych obywateli. Udzielają porad, informacji.

Korzystają nie tylko z radiowozów, ale również z łodzi i śmigłowców, które ułatwiają działania profilaktyczne nad wodą i na drogach.

W międzynarodowym przedsięwzięciu „Bezpieczny sezon turystyczny nad Adriatykiem" - poinformowało Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP - uczestniczyć będzie 74 policjantów z 17 krajów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.