Facebook Google+ Twitter

Polscy politycy o Traktacie Lizbońskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-21 13:23

Polska powinna kontynuować proces ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego - taką opinię wyraziła większość polityków goszczących w Salonie Politycznym Trójki.

Poseł Jerzy Szmajdziński z Klubu Lewica zwraca uwagę, że po nieudanym referendum w Irlandii kontynuowanie procedur ratyfikacyjnych przez Polskę postawi nasz kraj w zupełnie innym świetle. Jeżeli nasz kraj chce pokonać ten kryzys i być w gronie państw, które decydują o przyszłości wspólnoty, to musi sam zaakceptować zaproponowane rozwiązania i przeprowadzić u siebie proces ratyfikacji - uważa poseł Lewicy.

Poseł Janusz Piechociński z PSL jest zdania, że szczególnie teraz rząd, parlament i prezydent powinni mówić jednym głosem i nie można tworzyć w tej sprawie kolejnych napięć na polskiej scenie politycznej.
Paweł Kowal z Prawa i Sprawiedliwości jest przekonany, że prezydent Lech Kaczyński podejmie właściwą decyzję w sprawie traktatu. Poseł zauważył, że w sensie prawnym dokument jest martwy.

Polska do tej pory nie ratyfikowała Traktatu Lizbońskiego. Leży to w kompetencji prezydenta kraju. Jednak po tym, jak traktatu nie poparli e referendum mieszkańcy Irlandii, co raz częściej pojawiają się opinie, które podważają konieczność dalszego udziału Polski w procesie ratyfikacyjnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.