Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23407 miejsce

Polscy politycy też byli podsłuchiwani przez Amerykanów?

Jak zapowiedział minister Radosław Sikorski, okazja do zapytania strony amerykańskiej o podsłuchy będzie już niebawem. „Zobaczymy, czy się przyznają”.

 / Fot. U.S. GovernmentPo czwartkowych doniesieniach „Der Spiegel” o podsłuchiwaniu Angeli Merkel, wybuchła bomba z kolejnymi informacjami na temat. Okazało się, że USA podsłuchiwało prezydenta Francji i wielu wielu innych. Dziś dowiadujemy się, że polscy politycy też mogą być poszkodowanymi w tej sprawie.

Na antenie Polskiego Radia, minister spraw zagranicznych odniósł się do wiadomości opublikowanych przez dziennik „The Guardian”.

W czwartek na podstawie doniesień Edwarda Snowdena, gazeta napisała, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa podsłuchiwała 35 światowych przywódców. Sikorski przyznał, że w tych czasach każdy inwigiluje każdego. Po czym dodał z uśmiechem, że i my to robimy.

Sikorski mówi co robić, aby ustrzec Polskę od podsłuchów. Należy dbać o bezpieczeństwo naszych systemów, bo trwa ciągła walka między technologią, systemami a postępem technologicznym tych, którzy próbują podsłuchiwać. Mówił, że nie ma tygodnia, żeby na polskie instalacje rządowe nie było prób wejścia.

Nie wiadomo czy polscy politycy są już na podsłuchu NSA. Radosław Sikorski przy najbliższej okazji chce o to zapytać amerykańskich polityków wysokiego szczebla.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak byli są nadal na podsłuchu a tak w ogóle to nie muszą być bo sami wszystko wygadają

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.