Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17079 miejsce

Polscy prezydenci lubią morze. Ich żony również

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2006-06-26 07:50

Tak jak poprzednia para prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy latem wypoczywać będą w helskiej rezydencji. I tak jak za czasów Kwaśniewskich, urlop głowy państwa otoczony jest, przynajmniej na razie, tajemnicą.Kancelaria Prezydenta RP w weekend udzielała dokładnie takich samych informacji jak w maju, gdy tylko "Dziennikowi Bałtyckiemu" udało się wytropić obecność pary prezydenckiej w Helu - czyli że "nie są znane szczegóły dotyczące urlopu wypoczynkowego prezydenta RP". Dowiedzieliśmy się jednak, że Maria Kaczyńska kontynuuje wakacyjne przedsięwzięcia Jolanty Kwaśniewskiej. Tak jak jej poprzedniczka zgodziła się objąć patronat honorowy nad lipcowym Letnim Festiwalem Muzyki Kameralnej w Helu.

- Miło mi będzie patronować tak ważnej artystycznie inicjatywie - można przeczytać w piśmie od pierwszej damy, które znajduje się w helskim magistracie. Maria Kaczyńska życzy organizatorom, wykonawcom i wszystkim obecnym na koncertach wspaniałych wrażeń i przeżyć duchowych.
Z prośbą o objęcie patronatem imprezy wystąpił samorząd i Dariusz Paradowski, dyrektor festiwalu.
- Cieszę się, że pani prezydentowa Kaczyńska zgodziła się patronować naszemu festiwalowi, to z pewnością podniesie jego rangę - mówi burmistrz Mirosław Wądołowski. - To w pewnym sensie kontynuacja, a cieszymy się także z tego, że to oznacza wizytę pary prezydenckiej w Helu, że rezydencja nie będzie stała pusta.

Nieoficjalnie wiemy, że prezydentowi Kaczyńskiemu helska rezydencja, położona nad wodą i ukryta w lasach, bardzo przypadła do gustu. Miał to przyznawać w rozmowach z pracownikami ośrodka. Wcześniej los rezydencji nie był przesądzony, mówiło się o jej prywatyzacji. Lech Kaczyński publicznie wypowiadał się, że jest tu chyba zbyt mało miejsca do spacerów.
- Jak zobaczył te sto hektarów, pewnie zmienił zdanie - mówi nam jeden z helskich samorządowców.
Wądołowski i Paradowski piszą teraz pismo do pierwszej damy, zapraszając ją szczególnie na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 30 lipca.
W tym roku, jak w poprzednich, obok pierwszej damy festiwalowi patronować będzie ks. arcybiskup Tadeusz Gocłowski, metropolita gdański.

Krzysztof Miśdzioł, Roman Kościelniak

* * *

- W okresie lata w miejscowościach nadmorskich pojawią się dodatkowe siły policyjne, trzeba przede wszystkim walczyć z zagrożeniem narkotykowym młodzieży - podkreślał wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn w trakcie sobotniej wizyty na Pomorzu.
Do działań prewencyjnych w ramach akacji "Bezpieczne wakacje 2006" - jak zaznaczył Dorn - wykorzystana ma być również Żandarmeria Wojskowa.
- Po raz pierwszy zaangażowaliśmy do tej akcji tak dużo policjantów - mówił Ludwik Dorn przy okazji wizytacji komisariatu policji w Stegnie.
Do pracy na Mierzei Wiślanej - w Stegnie, Sztutowie i Krynicy Morskiej - na okres wakacji wysłanych zostało 46 policjantów.

(pch, ml)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.