Facebook Google+ Twitter

Polscy ratownicy otrzymali najwyższy międzynarodowy certyfikat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-09 21:14

Polscy ratownicy z ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej otrzymali międzynarodową certyfikację. Polacy jako 11 grupa na świecie otrzymała najwyższy certyfikat w dziedzinie ratownictwa.

Zdaniem rzecznika straży pożarnej stawia to polskich ratowników wśród światowej czołówki zarówno pod względem wyszkolenia, doświadczenia, jak i wyposażenia. Paweł Frątczak dodał również, że doceniono nasz udział w akcjach ratunkowych na całym świecie.

W dniach 6-10 kwietnia na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań zorganizowano certyfikację polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej zgodnie ze standardami Międzynarodowej Grupy Doradczej ds. Poszukiwania i Ratownictwa (INSARAG), utworzonej przy ONZ.

Certyfikacja jest jednym z najważniejszych procesów międzynarodowych dotyczących GPR w ostatnich latach. Grupy nie certyfikowane będą traktowane w czasie misji zagranicznych jako grupy drugiej kategorii, a wszelka pomoc organizacyjna i logistyczna najpierw trafi do grup posiadających certyfikat INSARAG.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.