Facebook Google+ Twitter

Polscy ratownicy w końcu wrócili ze zrujnowanego Haiti

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-24 08:08

Polscy ratownicy, którzy uczestniczyli w misji na Haiti, wrócili już do kraju. Rządowy samolot z naszymi strażakami na pokładzie wylądował na warszawskim Okęciu. Wcześniej samolot Tu-154 miał międzylądowanie w Bangor na wschodnim wybrzeżu USA oraz w Keflavik na Islandii.

 / Fot. J.J.Guillen /PAP Maszyna z polskimi ratownikami przyleciała do Polski dzień później niż planowano. W rządowym samolocie wykryto bowiem usterkę elektroniczną w układzie sterowania. Wskazania wychylenia sterów samolotu były inne niż w rzeczywistości. Służby techniczne usunęły jednak usterkę na miejscu i polscy ratownicy mogli dziś powrócić do kraju.

W skład grupy, jaka poleciała na Haiti, weszło 54 ratowników z 10 psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu żywych osób pod gruzami. Strażacy z Nowego Sącza, Warszawy, Gdańska i Poznania zabrali też ze sobą na Haiti 4 tony sprzęt ratowniczego do poszukiwania i uwalniania osób uwięzionych pod gruzami - między innymi geofony, kamery termowizyjne oraz sprzęt mechaniczny i hydrauliczny do odgruzowywania ofiar.

Do trzęsienia ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera doszło 12. stycznia. Według danych rządu Haiti, zginęło 150 tysięcy osób. Spod gruzów udało się dotychczas wydobyć 132 osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

W kraju, też będą potrzebni i to nie wiadomo jak szybko. Oby wcale, ale teraz takie rzeczy się dzieją, że nigdy nic nie wiadomo. Prosty przykład z okolic Łodzi. Kilka dni temu trzęsienie wynosiło 4,5 w skali Richtera. Jak na nasze warunki i położenie, to był silny wstrząs.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze trochę i w końcu dojdzie do tego, że rządowy Tupolew zawiedzie nie na lądzie, ale w trakcie lotu. I wtedy będzie płacz i larum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Renato to prawda , ten rząd to kompromituję się w oczach świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją drogą... http://jmanjackal.net/photos/2009/haiti1.jpg

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak są dzielni trzeba to przyznać , tym bardziej oburza fakt że nasz bezkrytyczny rząd wysłał po nich zepsuty samolot i tym samym mógł doprowadzić do tragedi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasi ratownicy do bardzo dzielni ludzie . Są zawsze gotowi do pomocy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.