Facebook Google+ Twitter

Polscy ratownicy z Dominikany na Haiti jadą ciężarówkami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-16 09:19

Polscy ratownicy, którzy polecieli pomagać ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti, są już na Karaibach. Rządowy samolot wylądował jednak nie w Port-au-Prince, jak planowano, ale w stolicy Dominikany - Santo Domingo. Powodem było przepełnienie lotniska w stolicy Haiti.

 / Fot. Bartłomiej Zborowski PAPRzecznik Komendanta Głównego Straży Pożarnej Paweł Frątczak powiedział IAR, że grupa 54 naszych ratowników dotrze do Port-au-Prince drogą lądową. "Grupa poszukiwawczo-ratownicza jest po odprawie celno-paszportowej i przygotowuje się do pokonania odległości około 300 kilometrów" - dodał.

Polacy jadą już w stronę Haiti ciężarówkami, wynajętymi od władz Dominikany. - Mają zapewniona wojskową eskortę. Na miejsce dotrą wieczorem. W dwie godziny po przybyciu na miejsce mają rozpocząć akcję ratowniczą - poinformował rzecznik straży pożarnej Paweł Frątczak. Jak zapewnia Frątczak, ratownicy czują się dobrze.

Nie wiadomo na razie, jak długo strażacy zostaną na miejscu. Polska grupa jest przygotowana na około tygodniowy pobyt na miejscu.

Z kolei rządowy samolot, którzy przywiózł strażaków na Karaiby, najprawdopodobniej wróci do kraju, by za kilka dni wylecieć na Haiti z przedstawicielami Polskiej Misji Medycznej. Chcą oni zorganizować szpitale polowe w rejonie nawiedzonym trzęsieniem ziemi.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jeżeli mogę się wypowiedzieć w tym temacie, to o Grupie Nowosądeckiej. Tak wspaniałych i przyjaznych ludzi trudno jest spotkać w naszym życiu. Są naprawdę niesamowici. To co widzą na własne oczy, a nam często brakuje wyobraźni gdy słyszymy, lub nawet oglądamy migawki w TV, oni namacalnie mają obraz ludzkiej tragedii, bo byli na miejscu zdarzenia. Życie nauczyło ich Pokory, czego nam często brakuje. Parę dni temu byli w Krakowie ze swoimi wiernymi pieskami i sprzętem. Daj Boże, żeby wszyscy wrócili szczęśliwie do swoich domów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuje się pod tym co napisał Detektyw Monk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden z ratowników z Poznania co poleciał do Haiti kilka miesięcy temu był na akcji pod Murowaną Gośliną. Mówił wczoraj o tej akcji we Faktach na TVN:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy doskonałych ratowników , w światowej czołówce .Jestem w takich chwilach dumny ,że jestem Polakiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.