Facebook Google+ Twitter

Polscy rolnicy będą dziś protestować w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-18 07:19

Polscy rolnicy będą dziś protestować w Brukseli. Demonstracja przejdzie od Parlamentu Europejskiego do siedziby Komisji Europejskiej gdzie zostanie złożona petycja.

Do Brukseli jedzie około 300 związkowców z NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych reprezentujących wszystkie regiony kraju. Rolnicy chcą wyrazić swoje niezadowolenie z powody trudnej sytuacji producentów mleka i zbóż.

Polscy rolnicy domagają się: refundacji dopłat eksportowych do produktów mleczarskich oraz zmiany cen interwencyjnych skupu zboża ze 101 do 160 euro za tonę.

Jak podkreśla szef rolniczej Solidarności Jerzy Chróścikowski do tej pory postulaty kierowane do Komisji Europejskiej nie zostały zrealizowane. Chróścikowski zwraca uwagę na to, że rolnicy już interweniowali do Komisji Europejskiej zwracając uwagę na to, że cena 101 euro jest zbyt niska. Jego zdaniem propozycja 160 euro jest do negocjacji. Rolnicy przypominają, że 101 euro za tonę pszenicy jest ceną poniżej kosztów produkcji.

W ocenie szefa rolniczej Solidarności kłopoty na rynku mleczarskim dotyczą wszystkich rolników Unii Europejskiej. Jednocześnie związkowcy zapowiadają, że jeżeli nadal polski rząd nie rozpocznie rozmów w sprawie postulatów, które złożono jeszcze w lutym, będą też protesty w kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.