Polscy siatkarze jadą na igrzyska do Pekinu!

Ostatnią drużyną z którą Polska grała w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, była reprezentacja Portugalii. Nasi siatkarze, dzięki bardzo skutecznej grze, wygrali z gospodarzami turnieju 3:0 i to właśnie Polacy pojadą do Pekinu!

W ataku Mariusz Wlazły. / Fot. PAP EPA JOAO ABREU MIRANDAPolacy dobrze rozpoczęli pierwszego seta. Pierwsze dwa ataki naszych siatkarzy nie zostały zablokowane i po chwili było 2:0. Do pierwszej przerwy technicznej zbyt dużo się nie zmieniło i wygrywaliśmy 8:5. Z każdym serwisem nasi powiększali przewagę i na drugą przerwę schodzili przy wyniku 16:10. Portugalczycy wzięli się do roboty od stanu 19:13 i po chwili Polacy wygrywali już tylko jednym punktem. Dzięki szczęściu udało się jeszcze wyjść na prowadzenie 24:21. Atak Sebastiana Świderskiego był udany i podopieczni Lozano wygrali pierwszego seta 25:21.

Drugi set

Początek drugiej partii także należał do ekipy Raula Lozano. Po pierwszych pięciu serwach na tablicy widniał wynik 4:1. Michał Winiarski asem serwisowym pozwolił zejść sobie, swoim kolegom i przeciwnikom na przerwę techniczną przy wyniku 8:4 dla Polski. Po następnych czterech dobrych atakach, nasi siatkarze wygrywali 12:6, a na drugą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 16:11. Dzięki błędowi przy zagrywce Andre Lopesa, mogliśmy cieszyć się nie tyle z punktu, co ze zwycięstwa w drugim secie przy wyniku 25:19.

Trzeci set

Polacy Łukasz Kadziewicz P i Sebstian Świderski L blokują atak Portugalczyka Joao Jose w głębi w decydującym o awansie do igrzysk olimpijskich meczu turnieju interkontynentalnego w Espinho. / Fot. PAP EPA JOAO ABREU MIRANDAPoczątek trzeciego seta także należał do naszych. Po siedmiu atakach wygrywali 5:2. Dzięki autowemu atakowi Hugo Gaspara w przerwie technicznej był wynik 8:4. Po następnych atakach siatkarze Raula Lozano wygrywali 13:9. Na drugą przerwę techniczną nasi siatkarze schodzili po asie serwisowym Mariusza Wlazłego. Portugalczycy nie odpuszczali i po wymianie "punkt za punkt" biało-czerwoni prowadzili 20:17. Pod koniec spotkania, po zablokowaniu ataku Mariusza Wlazłego gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 24:24. Jednak po błędzie serwującego Portugalczyka i pewnym ataku Michała Winiarskiego Polska wygrała 26:24.

Polska - Portugalia 2:0 (25:21, 25:19, 26:24)
Polska: Paweł Zagumny, Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Mariusz Wlazły, Łukasz Kadziewicz, Daniel Pliński, Krzysztof Ignaczak (libero).

Portugalia: Nuno Pinheiro, Flavio Cruz, Rui Santos, Joao Jose, Andre Lopes, Hugo Gaspar, Carlos Teixeira (libero).